>

DİĞER HABERLER

test

"Arka fonda Gloria Estefan’ın yeni albümü Unwrapped çalıyor ve kabiliyetli, yakışıklı ve karizmatik genç yazar ( yani ben ) yazmaya çalışıyorum." Tufi'nin yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Arka fonda Gloria Estefan’ın yeni albümü Unwrapped çalıyor ve kabiliyetli, yakışıklı ve karizmatik genç yazar ( yani ben ) yazmaya çalışıyorum. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, Beach Boys grubu ile zamanında çok başarılı işler yapan Gloria Estefan biraz tarz değiştirmiş olsada yine çok iyi, dinlemenizi tavsiye ederim.

Evet Türkiye 17 Aralıktaki tarihi Avrupa Birliği kararını beklerken, güzel Türkiye’min
sanatçısından, ( gerçi sanatçı lafıda bizim ülkemizde ayağa düştü , arka tarafı kırık yeni yetme birisi saçma sapan bir şarkı ile piyasaya çıkınca adı hemen sanatçı oluyor. ) köşe yazarına, spor adamlarından haberciliğin üstadı denilen insanlara, rayting rekorları kıran sabah programı sunucularına kadar herkes, süper kaynana Semra hanımı konuşuyor. Eeee durum böyle olunca da bendenize de bir kaç şey yazma hakkı doğuyor.

BBG evi ile başlayan, ben evleniyorum, biz evleniyoruz, onlar evleniyor, ikinci bahar, evlenmeyen top olsun, bugün sünnet yarın deniz vs gibi isimlerle, izlenme rekorları kıran programlara imza atan prodüksiyon ekibinin son bombası gelinim olurmusun programı yayına başladığından beri ülkece müptelası olduk. Herşeyden önce süper kaynana Semra hanımı tanıdık ki artık ölsekte gam yemeyiz. Gelin adayına banyodan çıkınca elini öpmeyi şart koşan, yine aynı gelinle oğlu evlenirse oğlunun boynuzlarının Edirne’den görüneceğini söyleyen, devamlı bağırıp çağıran, bittiiiiii lafını lügatımıza yerleştiren çok müstesna bir insan. Kızınca oğlunun dişlerini dökeceğini söyleyen bu kadın, şov dünyamıza bomba gibi düştü. Soyadı Türk diye oğluna Ata ismini koyacak kadar büyük bir milliyetçi olan bu kadın, aklına esince oğlunu tavuğun arka taraına sokacak kadar gözü kara oluyor.

Gelelim oğluna, eline verilmiş çok edebi bir kitabı okur gibi, beyninden ve yüreğinden büyük laflar söyleyen bu çocuğumuz, devamlı annesinin tehdit ve azarları altında silikleşmiş, nasıl hareket edeceğini bilemez olmuş. Eş namzedine gelince sen benim namusumsun, ya benimsim ya kara toprağın, sen olmazsan eve gider annemle yaşlanırım, biz sevdamızı yüreğimize yazmışız gibi büyük laflar eden bu arkadaş annesina karşı, tamam anneciğim, öpeyim anneciğim , haklısın anneciğim gibi çok saygılı davranışlarda bulunuyor. Böyle bir çocuk yetiştirip, bu da yetmezmiş gibi televizyona çıkarıp hepimize tanıştıran bu annenin kollarını her banyodan çıktıktan sonra bismillah çekerek öpmek, hatta yalamak lazım.

Gelin olacak kızcağızda, her türlü hakarete, küfüre varan üstü kapalı laflara karşın, büyüğümsünüz size cevap veremem diyecek kadar saygılı yaklaşımları ile gönül tahtımıza oturdu. Güzel yüzü ve tombul vücudu ile ekranlarımızda bir güneş gibi açtı. Bu insanlar olmasaydı bir ne yapardık? İşin yoksa otur Avrupa Birliğini, ükle ekonomisini, işsizliği, çaresizliği konuş. Allah bu insanlardan razı olsun.

Şaka bir yana benim öyle bir annem olsaydı, şu an ya tımarhanede, ya mezarda, ya da hapishanede olurdum. Yüce Türk adaletinden, bu insanları hemen ya ıssız bir adada tecrit etmelerini ya da bir tımarhaneye kapatmalarını rica ediyorum. Böyle bir program yaparak bizi çok mutlu eden grubuda bu, insanlarla yaşamaya mahkum etmelerini diliyorum.

Türkiyenin kaynana, delikanlı erkek ve evlenecek kız profilleri bu mudur yani? Bu kadar ucuz mu televizyonlara program yapmak, bu kadar ucuzmu yıllarca okuyup bir baltaya sap olmak, para kazanmak amacı ile sağda solda çalışmaktan belleri bükülmüş insanlar yerine, bu akılları bir yerlere kaçmış insanları ünlü, para sahibi, baçarılı insanlar gibi bize lanse etmek? Öyleyse herkes işini gücünü bıraksın, delirsin ya da deli taklidi yapsın ve bir televizyon programına başvursun. Nereye gidiyoruz, bu kadar yozlaşıp, kozmopolit olduk mu? Gelin bu ülkenin kültürlü, okmuş bireyleri olarak bu işe bir şekilde dur diyelim, yoksa yarınlarda kimin eli kimin cebinde, kim kimi öpecek, en iyi deli hangi deli gibi programlar yayınlanacak. Yıllarca söydeikleri bir laftan dolayı hapishanelerde yatan, fikir özgürlüğü için didinen, bir ekmek çaldıkları için 20 yıl hapse mahkum edilen insanların yaşadığı bir ülkede çağdaşlamak bu demekse ben istemiyorum. Eminim sizde istemiyorsunuz, öyleyse bir şeyler yapın , bir şeyler yapalım. Şikayet edelim , mail grupları yaratalım, örgütlenelim. Bir kadın sitesinin okuyucularının böyle kaynan, gelin ve damatları istemediklerini haykıralım. Ve her şeyden önemlisi bundan sonra kızına Semra ismini koyanın…….


Hepinize sağlıklı, mutlu, aşk dolu ve Semrasız günler dilerim.

TUFİ.
tufi@cosmoturk.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>