>

DİĞER HABERLER

The Human Instinct / İçgüdü

NTV, insanı insan yapan özelliklerden birini konu olan özel bir belgeseli ekrana getirecek.
 
   
 
 
     
14 Ocak Çarşamba günü BBC yapımı “İÇGÜDÜ -Human Instinct” adlı belgeselen ilk bölümü yayınlanacak. Dört bölümden oluşan belgesel, olağanüstü içgüdülerimizin hikayesidir.

“Bunu neden yaptım?” sorusuna cevap olarak hiç bir zaman aynı düşünmezsin diyebiliriz. “Human Instinct” insanın içgüdülerinin insanlara nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.
       
Uzun bir yoldan sonra sunucu Robert Winston, içgüdülerin nasıl test edildiğini ve bütün insanların bunları nasıl kullanması gerektiğini dile getiriyor.
       
Belgeselin hazırlanmasında deneylerden yararlanılıyor. Ayrıca özel bilgisayar grafikleri, ileri teknolojiden kullanılarak çekilen özel görüntüler insanın sırlarından biri olan içgüdünün öyküsünün daha iyi anlaşılması için fayda sağlıyor.
       
Hayatta kalmamıza yardımcı olan görünmez güçler nelerdir? Tehlikeyle karşılaştığımız anda ani tepkiyi nasıl veririz? Bebek, zararlı olabilecek bir yiyeceği nasıl reddeder? Zor durumda kaldığımızda büyük risklere nasıl atılabiliyoruz? Bilim bizi yöneten bir takım duyguları açıklayabilir mi? İlk görüşte aşk, öfke ya da neden fazla cipse karşı koyamadığımız gibi...
       
Bu soruların yanıtları her birimizin içinde yatıyor. Bizi insan yapan özelliklerden biri, aslında. Nasıl böyle davrandığımızı öğreneceğiz. Belgesel, ilk insanların ilk adımlarını attığı ve içgüdülerimizin oluştuğu göz alabildiğine uzanan Afrika düzlüklerinde başlayacak. “İçgüdü” belgeselinde insan olmanın ne anlama geldi araştırılıyor. İlk kez yapılacak bu yolculukta, davranışlarımızın altyapısını, insan içgüdüsünü kavramaya çalışacağız.
       
İçgüdülerimizin en temelini, hayatta kalma içgüdümüzü anlatan bir program olacak. Bizi tehlikelerden koruyan ve hepimizde var olan içgüdü kalkanını inceleyeceğiz.
       
Hikayemiz doğum ânıyla başlayacak. Ardından cinsel arzular, kazanma isteği ve son bölümde ise insanlaran neden tehlikeye atıldığı anlatılacak. Dört hafta boyunca yayınlanacak dizinin bölüm başlıkları şöyle:
       
1. Bölüm : Hayatta Kalmak (Born To Survive)
2. Bölüm : En Derin Arzular (Deepest Desires)
3. Bölüm : Kazanma Arzusu (Will to Win)
4. Bölüm : Doğuştan Kahramanlar (Natural Born Heroes)
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>