>

DİĞER HABERLER

Türkiye’nin İlk Özel Bankası Yapı Kredi 59. Yaşında

Türkiye’nin ilk özel bankası Yapı Kredi, 59. yaşını Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen kokteyl ile kutladı.
 
   
 
 
     
Geniş bir davetli katılımının gerçekleştiği gecede, dünyaca ünlü piyanist kardeşler, Güher ve Sühel Pekinel bir konser verdiler.

Yapı Kredi’nin 59. Yıl Kutlaması’nda davetlilere bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı şunları söyledi: "Ülkemizde küçüklü, büyüklü çok sayıda banka var. Ancak, Yapı Kredi’yi diğerlerinden farklı kılan çok önemli bir özelliği vardır; o da kuruluşundan bu yana "ilk"lerin bankası olmasıdır.

Yapı Kredi’nin 1944 yılından bu yana ekonomik, teknolojik, kültürel ve sosyal alanlarda öncülük etmesini sağlayan da bu temel özelliktir. Türk bankacılık tarihine altın harfler ile yazılan bu başarıların temelinde, Yapı Kredi’nin özgün kurum kimliği, kuruluşundan bu yana temel ilkelerinden ödün vermeden, kendini sürekli yenileyen farklı hizmet anlayışı yatmaktadır."

Türkiye’nin ilk özel bankası Yapı Kredi, 1944 yılında Kazım Taşkent tarafından kuruldu. Yapı Kredi, Tasarruf Mevduat Bankacılığı’nı Türkiye’de ilk başlatan banka özelliğini taşıyor. Bilgisayarın ilk kez kullanıldığı, bankacılık sektöründe ilk kredili kredi kartını tüketicilerle buluşturan, ilk toplu iş sözleşmesini imzalayan, bono ve sertifikaları uluslararası piyasalarda işlem gören ilk Türk bankası da "Yapı Kredi" oldu.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>