>

DİĞER HABERLER

Uluslararası Volvo Adventure proje yarışmasına Türkiye'de katılıyor.

Uluslararası Volvo Adventure proje yarışmasında; Türkiye’yi beş okul, toplam altı proje ile temsil ediyor!..
 
   
 
 
     
Volvo Adventure, gençler arasında çevre bilincini geliştirmeyi ve gençlerin yaşadıkları doğa ve çevre için pratik projeler üreterek, uygulamalarını amaçlayan bir proje..

Proje, her yıl 10 ve 16 yaşlar arasındaki gençler için internet üzerinden düzenleniyor. Yetişkin bir lider eşliğinde, en fazla 5 öğrencinin oluşturduğu okul ve gençlik grupları; enerji, ulaşım, su, biyolojik çeşitlilik ve çevre temalı yerel bir konuyu çevre projesi olarak ele alıyorlar.

Bu yıl 64 ülkeden toplam 152 projenin katıldığı Volvo Adventure’a, Türkiye bu sene ilk defa katılıyor. Toplam 5 okulun 6 proje ile katıldığı yarışmadaki eğitim kurumlarımız ve projeler ;
Özel Enka İlköğretim Okulu projesi “İnsan + Yiyecek = Organik Artık”, Bahçeşehir Koleji projesi “Su hayatın hediyesi”, Atacan Koleji projesi “Ulaşım”
Özel Dragos Okulları projesi “Türk boğazlarında kazalar”
İstek Semiha Şakir Lisesi “Alternatif enerjiler kullanılarak su temizlenmesi - hidrojen üretimi” ve “Su kirliliği / Kirliliğin sudaki oksijene etkileri” başlıklı iki proje ile Türkiye’yi temsil edecekler.

Uluslararası Volvo Adventure yarışmasının sonuçları, 24 Mayıs 2004 tarihinde Gothenburg’da gerçekleştirilecek. Uluslararası yarışmaya hak kazanmış öğrencilerin hepsi, Gothenburg’da en az 3 gün kalacaklar ve birinci olan proje, 10.000, ikinci 6.000, üçüncü ise 4.000 USD ödül alacak.

Yarışma kuralı olarak ödüllerin okul yararına kullanılmasını isteyen Volvo Adventure ile ilgili bilgiyi ve okullarımızın projelerini www.volvoadventure.org adresinden izleyebilirsiniz.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>