>

KÖŞE YAZILARI | SİMGE KURBAN

2008 Emmy’nin şıkları...

"Emmy Ödüllerinin şıkları ve kırmızı halıda Lübnanlı modacıların egemenliği..." Simge Kurban’ın yeni yazısı…
 
   
 
 
     

Hollywood’da sinema dünyası için Akademi ödülleri ne anlama geliyorsa televizyon dünyası için de Emmy ödülleri o anlama gelir. TV dünyasının kalbinin attığı yer desek yeridir. Modacılar da pek bir sever bu ödül törenini.
 


Görkemli ödül törenlerinin açılışı olan Emmy, bu sene de 2009 ilkbahar-yaz kreasyonlarını sunan Amerikalı modacılara koleksiyonlarını ünlülerin üzerinde görme fırsatı sundu. Zaten kıyafetlerin çoğu New York Moda Haftası’nda koleksiyonlarını tanıtan modacılara aitti. Bunlardan Monique Lhuillier, Reem Acra ve David Meister, ünlüler tarafından en çok tercih edilen başlıca modacıları oluşturdular.
 


Gecenin en şık isimleri ise Olivia Wilde, Heidi Klum, Brooke Shields ve Kate Walsh’tu kanımca. Reem Acra imzalı fildişi renkli kıyafeti içerisinde Olivia Wilde masal prenseslerini andırıyordu. İlk kez Emmy’ye katılan Brooke Shields, pembe yakut rengi Badgley Mischka elbisesiyle görenleri büyüledi.
 


“Grey’s Anatomy” dizisinin yıldızı Kate Walsh ise payet şeritli, siyah bir Zuhair Murad elbisesi giymeyi tercih etti. Alman model Heidi Klum da geçen seneki şıklığını aratmadı ve payetli Armani Prive elbisesiyle yine gecenin en güzelleri arasına adını yazdırdı.
 


Törende Elie Saab, Reem Acra, Zuhair Murad gibi Lübnan asıllı modacıların kıyafetlerinin tercih edilmesini, Hollywood yıldızlarının kırmızı halı üzerinde bir masal prensesi gibi görünmek isterken şaşaayı da elden kaçırmak istememelerine, oryantalist öğelerle şıklıklarını harmanlamak istemelerine bağlıyorum. Kaldı ki bu üç tasarımcının kıyafetlerini toplasanız, geriye kalan tüm modacıların kıyafetlerinin toplamından daha güzel olduklarını anlarsınız. Hollywood kadınları boşuna sevmiyor Ortadoğulu modacıları. Kadını olduğundan daha şuh göstermeyi başaran, girdiği her ortamda bakışları üzerine çeken bu modacıların giysileri bence başlı başına bir konu. Saydıklarım dışında diğer beğendiğim isimler olan Marcia Cross, Christina Applegate ve Evangeline Lilly’nin de bu üç modacının elbiselerini giymeleri hiç de şaşırtıcı değil.

Simge Kurban
simge@fashinn.net

 


SİMGE KURBAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>