>

DİĞER HABERLER

Yaz Aylarında Doğru Tıraş için Öneriler

Tüm dünyada kişisel bakımına özen gösteren erkeklerin vazgeçilmez adresi olan Mühle, 72 yıllık deneyimiyle yazın tıraş olmanın püf noktalarını sunuyor.
 
   
 
 
     

Tıraş olma ritüelini tutkuya dönüştüren benzersiz el yapımı ürünleri ile erkeklerin bir numaralı tercihi olan Mühle, sıcak yaz günlerinde erkeklere tıraş deneyimini kolay ve ferahlatıcı hale getirecek bilgiler sunuyor. İşte Mühle’den yaz aylarında doğru bir tıraş için öneriler…

• Yazın maruz kalınan güneş ve rüzgâr cildi kuruttuğundan, tıraşın ciltte tahriş yaratmaması için tıraş öncesi ve sonrası mutlaka cildi ferahlatıcı ve nem etkisi yüksek ürünler kullanılmalıdır.
• Yaz aylarında tıraş ekipmanlarının pas kontrolü düzenli yapılmalıdır. Özellikle jiletlerin paslanıp paslanmadığı iyi gözlemlenmelidir. Her tıraştan sonra jiletin çıkarılması, makinanın jiletten korunması açısından büyük önem taşır. Tıraş ekipmanlarında pas jilette başlar, önlem alınmazsa bıçağa da geçebilir.
• Günlük tıraş ritüelinde, jilet, sakalları kesemeyip çekilme hissi verdiği anda mutlaka değiştirilmelidir.
• Yazın nemli ortamlarda tıraş fırçasının hijyenine dikkat edilmelidir. Nemli kalan ve iyi kurutulmayan tıraş fırçaları kolayca bakteri üretir. Bu nedenle kullanılan fırçaların iyi durulanıp, silkelenip ardından hava alan bir ortamda asılarak kurumaya bırakılması gerekir. Yaz aylarında, kolay kuruyan porsuk ve sentetik kıllı tıraş fırçalarını kullanmak ıslak tıraş sevenler için daha pratiktir.
• Tıraş ritüelinin olmazsa olmazı tıraş fırçası, yazın ciltte biriken tozun ve kirin arındırılmasını sağlar. Gözenekleri açarak ciltte doğal peeling etkisi yaratır. Bundan dolayı, tıraş fırçası ile tıraş olmak cilt için her zaman olduğu gibi yaz aylarında da önem taşır.
 

Etiketler: Traş, Erkek, Yaz, Sakal
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>