>

KÜLTÜR-SANAT

SILA Yine İstanbul’u Yıkıp Geçti!

Geçtiğimiz akşam Volkswagen Arena’da gerçekleştirdiği konserde yine İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşattı.
 
   
 
 
     

11 Kasım’da gerçekleştirdiği konserde Volkswagen Arena’yı hınca hınç dolduran müzikseverleri şarkılarıyla mest eden Sıla, dün gece yoğun istek üzerine ikincisini gerçekleştirdiği konserde yine İstanbullulara çok özel bir müzik ziyafeti verdi.

Konserinin açılışını “Kolay bir güne uyanmadık. Önce gencecik fidanları kaybettik, ardından da dev bir çınarı... Başımız sağolsun.” sözleriyle yapan Sıla, Adana Aladağ’da gerçekleşen öğrenci yurdu yangınını ve geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Erdal Tosun’u andı. “En büyük temennim, bugün burada güzel bir gün geçirmemiz ve çok güzel bir hatıramızın olması. Daha güzel günlerimizin olması dileğiyle.” sözleriyle konserine başlayan Sıla; “Ziyan”, “Afitap”, “Reverans”, “Hediye”, “Yabancı”, “Boş Yere”, “Aslan Gibi” ve “Sevişmeden Uyumayalım” gibi sevilen şarkılarını konserin ilk yarısında seslendirdi.

Konserinin ikinci yarısına Erol Evgin’in “Altın Düetler” albümünde seslendirdiği “Ateşle Oynama” şarkısıyla başlayan Sıla’ya, sahnede vokalisti Dünya Kızılçay da eşlik etti. Konserine sürprizlere devam eden Sıla; Rubato grubunun çellisti ve aynı zamanda da vokali olan Özer Arkun ile birlikte seslendirdikleri, Rubato’nun “İki” albümünde de yer alan “Başka Şarkı” düetiyle de seyircilerden uzun süre alkış aldı. Ardından Özer Arkun, sevilen şarkı “1980”i seslendirdi.

Sıla’ya sahnede; geri vokallerde Dünya Kızılçay, Sibel Gürsoy ve Tuba Önal, tuşlu çalgılarda Burak Erkul, keman ve udda Semih Çelikel, davulda Alp Türeci, bas gitarda Cudi Genç, çelloda Özer Arkun ve gitarda Efe Bahadır eşlik etti.

Repertuvarı ve yorumuyla kulaklara olduğu kadar, güzelliğiyle gözlere de hitap eden Sıla, konserde üç farklı kostümle sahne aldı. Konserin ilk yarısına Marchesa imzalı bir elbiseyle çıkan Sıla, ikinci yarıda Derek Lam ve Cengiz Abazoğlu imzalı kıyafetleriyle göz doldurdu. Sıla’nın yeni konser turnesi için hazırlatılan yepyeni sahne tasarımı da dinleyicilerin beğenisini kazandı.

SILA İLE TANIŞMA SÜRPRİZİ!


Özel bir kampanya ile, her 100. bileti satın alan Sıla hayranının, bir arkadaşıyla birlikte sevilen sanatçıyla tanışma fırsatını da yakaladığı konserin sonunda Sıla, şanslı hayranlarıyla bir araya geldi.

KONSERLER DEVAM EDİYOR!

Biletleri günler öncesinden tükenen İstanbul konserlerine bir süre ara veren Sıla, Türkiye’nin dört bir yanıda müzikseverlerle buluşmaya devam edecek. Sevilen sanatçının Aralık ayındaki konser takvimi şöyle;

9 Aralık – Mersin CNR Yenişehir Fuar Alanı
14 Aralık - Edirne Hangar Performance Hall
16 Aralık – Çanakkale Kolin Hotel
17 Aralık – İzmir İzmir Arena 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>