>

KÖŞE YAZILARI | DİZİ KRALİÇESİ

Kara Sevda ve İmkansızlıkları:

Öncelikle Americano yerine Türk kahvesi seçen dayıyı ayakta alkışlıyoruz. (Dizi Kraliçesi Yazıyor)
 
   
 
 
     

Öncelikle Americano yerine Türk kahvesi seçen dayıyı ayakta alkışlıyoruz. Söz konusu dizi No:309. Verilen mesajı sevdim. Ve evet, ben de hep Türk kahvesi içerim. Sade...

Bu hafta "Bana Sevmeyi Anlat" klişelerden örülü hali ile yerini Kara Sevda'ya bırakıyor. Haşmet'in acımasızlığını bile gölgede bırakan Emir, mükemmel yazılmış dialogları ile gönülleri sarsıyor, aklı karıştırıyor.

Yine de dayanamayıp Haşmet'e getiriyorum konuyu. Portakal sıkan Haşmet'e. "Ben istediğim zaman konuşacağız" gerginliği içinde bizi bırakan Haşmet'e.

Bölümün en dayanılmazı Berna'ydı bence. Size birisi ev verse alır mısınız? Ev yahu. Yemek ısmarlamıyor? Berna gibi kadınlar var mıdır gerçekten? Böyle karakterlerin sadece dizide olduğuna inanmak istiyorum. Ama ne rol yapıyor Berna. Hep sevilmeyen kadın oynamasının sebebi hiç kuşkusuz mükemmel yeteneği. Şöyle bakınca etrafta ne çok Berna var bile dedirtiyor. Bir Haşmet bekleyen:))

Leyla'yı seviyorum.

Güçlü karakterleri seviyorum. Sanırım bu sebeple seviliyor bu karakterler. Belki de bizim olamayacaklarımızı oluyorlar diye.

Bu bölümde en kötü sahne adliye önü sahnesiydi. Güldüm bayaca... (Çok pardon)

Engin Ezgi forever diye eklemeden geçemeyeceğim. Sahne müthişti.

Evimin sokağındaki bakkalda bir ses "Nihan" diyor. Bakkal kişi ciddi yakışıklı bir genç, pur dikkat televizyona bakıyor.

Zaten diziyi izleyemiyorum zamanında diye hayıflanıyorum, bakkalın diziye konsantrasyonu canımı sıkıyor onu Emir ile tehdit ediyorum: Emir bunlara rahat vermeyecek.

Sahi, Emir'den kurtulmak mümkün mü? Aklımdaki en ciddi soru bu: "Emir gibi birisinden kurtulmak mümkün mü?"

Bu hafta oturup yeni başlayan dizilere baktım. Bir iki tanesi ilgimi çekti. Yıldızlar Şahidim'i sonuna kadar izlemeyi başardım. Her ne kadar daha çok Jazz şarkıcısı havasında olan Aras'ın annesini, pavyondan çıkmış gibi görsek de,

Haziran ismi ile ekranın sevilen yüzünün geri dönmüş olması merakımı celp ediyor. Kendisine 'hoş geldin' diyorum. Şu mahalle kızının tırmanışını eminim hepimiz büyük bir merakla izlemek isteyeceğiz. Bu senaryo tutar... Kadro da...

Bir de "İstanbullu Gelin" var. Özcan Deniz'in Asmalı Konak'ına yeni versiyon mu demeliyim? Sahi nedir bu "olgun" erkek, "genç" kadın yakıştırma sevdaları. Nurgül Yeşilçay'ı bile yaşlı bulup yerine bir nesil farkla (belki de iki) raiting kapma hevesi. Evet, Yeşilçay, sanatını dizilerde de görünür kılmak adına çok "büyük" oynadığı, diğer oyuncular ile arasında büyük farklar açtığı için sette sevilmeyen ilan ediliyor olabilir ama yine de izleyici iyiyi görmeyi, doğruyu seçmeyi hak ediyor diye düşünüyorum. "İstanbullu Gelin" izleyeceğim yeni diziler arasında olacak, hiç kuşkum yok. Ama Deniz'in geçmişine saygımdan mı, hikayenin kurgusunu merakımdan mı, bunu zaman gösterecek.

Gelelim tekrar Kara Sevda'ya.

Emir'den Nasıl Kurtulunur?

Sorum bu: "Sizce mümkün mü? Kuralı kaidesi olamayan insanları yenmek mümkün mü?"

Kemal ile Nihan'a o derece üzülüp, çekip kenara konuşasım var ama diğer yandan çaresizliği tüm hücrelerime kadar hissediyorum.

Bir küçük dip not: İnsan kendi çocuğu olmayanı da sevebilir. Kemal'e sevgisini kendi çocuğu olmasına bağlamasını çok zorlayıcı buldum. Sonuçta insan sevdiği için de sevdiğinin çocuğunu sevebilir, değil mi? Elbette...

Ayhan'ın konuşmalarını kim yazıyorsa helal olsun. İnsan eriyor resmen ve "olacak şey olur"una kulak veriyor.

Asu... Brrrr... Kız sinirimi zıplatıyor... Hele bu bölümde giydiği takım resmen fenaydı. Nihan'ın stilisti kimse Asu'ya da o baksa. Asu gibi bir mükemmel fizik bu kadar kolay harcanmamalı diye düşünüyorum. Başlarda biraz taşradan gelmiş havası veriyorlar diye düşünüyorudum ancak şu an Asu'nun fiziğine sığınıyorlar gibi geliyor.

Çekimlerde de arabaya düşen Türk Bayrağı yansıması harika. Görüntü yönetmeni mi bu kadar ince çalışan. Onu alkışlıyorum.

Ailenin her ferdini istisnasız ağlatabilir bence Kara Sevda.

Nihan'ı da güçlü karakteri, aşkına sadakati, anılarına bağlılığı için seviyoruz galiba. Belki de yine öyle olamadığımız için.

Ay aman, ne çok ağladım.

En büyük alkış Hilal Saral'a. Müthiş bir kadın bence. Kendisini ayakta alkışlıyorum.

En iyi replik(ler):

"Kadınsı içgüdülerini tamir ettirirsen" Emir'den, Kara Sevda

"Ben seni kana kana sevmek istiyorum" Nihan'dan, Kara Sevda

"Bir taşa baktığımda da, sana baktığımda da aynı şeyi görüyorum. Nihan'ı..." Emir'den, Kara Sevda

Haftaya görüşünceye dek dizi karakterlerimize iyi bakın... :)

Bana ulaşmak için:
Dizi Kraliçesi
dizikralicesi@cosmoturk.com


DİZİ KRALİÇESİ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>