>

DİĞER HABERLER

Zaman içinde Sen O'nlaşıyorsun, O'da Sen'leşiyor.

"Herkesin sevgililer günü kutlu olsun. Bu gün öyle bir gün ki sadece adı bile heyecan veriyor." Hülya Sezar Deniz'in yeni yazısı
 
   
 
 
     

Herkesin sevgililer günü kutlu olsun. Bu gün öyle bir gün ki sadece adı bile heyecan veriyor. İki üç gün önceden sevgilisi olanlar, olmayanlar, evli olanlar herkes belli etmesede bir farklılaşıyor. Aslında bu çok güzel...

Sevgilisi olanlar klasik heyecan ve telaşlarını yaşıyor. Ama bence bu gün daha çok sevgilisi olmayanlar, uzun süreli birliktelikleri olanlar ve evliler için. Çünkü aslında unutmamaları gereken birşeyi hatırlatmak için var edilmiş bir gün sanki. AŞKI!!!

Aşk heyecan ister, sürekli yüksek bir nabız ister ve bunun hayata kattıkları da çok farklı. Psikolojik ve tıbbı açıdan inanılmaz etkileri var. Cildiniz bile salgıladığı bu enzimden dolayı daha genç ve taze görünüyor.

Şimdi duyar gibiyim özellikle de evli erkekler "Benim sevgilim yok ki, eşim var. Ama bugün eşler günü değil ki" diyorlar. Bu gün sevgililer için değil aslında, onlar zaten her günlerini sevgili olarak yaşıyorlar. Bu gün aşklarını hatırlamaları gerekenler için olan bir gün.

Partnerini şaşırtmak, heyecanlandırmak, beklenti yaratmak ve hislerini tazeleme şansını yaratan bir gün. Uzun süren ilişkilerin dezavantajları olduğu gibi avantajlarını da unutmamak lazım. Çünkü ilk zamanlar herkesin bir vitrini oluyor ve partneri bu vitrin ile tanıyor karşısındakini. Ama zaman öyle bir etki ki, bu vitrin ortadan kalkıyor ve sadece SEN kalıyorsun. Işte bu zamanda duyulan sevgi gerçek sevgi oluyor. Belki aşk kalmıyor ama aşkta bile olmayan birşey yerini alıyor. Sonsuz Sevgi...

İşte bu en değerlisi. Düşünsenize zaman içinde her türlü oyun ortadan kalkıyor ve sadece sen ve o kalıyorsunuz. Ve bu sizi mutlu edebiliyor ve o sonsuz sevgi ile birbirinize bakıyorsunuz. Çünkü zaman içinde O Sen'leşiyor, Sen de O'nlaşıyorsun.

Bence gerçek sevgililer gününü de hak edenler bu çiftler. Bu gün sadece bunu hatırlamanız için, ama bu günü uzatmak mümkün, bu gün bunu farkına varmanız ve diğer günlere taşımanız için.

Herkesin başlayan sevgililer günü kutlu olsun. Bundan sonraki yaşayacaklarınızın hatayınızı hergün sevgililer günü yapmasını dilerim.

Hülya Sezar Deniz
caninpenceresi@gmail.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>