>

DİYET

Beslenme Planında Ufak Yenilikler

Beslenme planınızda yapacağınız basit, kolay ve akılcı değişikliklerle sağlığınızda önemli iyileşmeler yapabilirsiniz.
 
   
 
 
     

ÖĞLEDEN SONRA ENERJİ

Öğleden sonraki enerjisizlik sorununuzu çözmek için öğlen yemeklerini salata ile geçiştirmeyi bırakın. Her öğlen 100-150 g balık, tavuk veya yağsız kırmızı et ihtiva eden bir beslenme planı yapın. Ya da salatalarınıza protein katın. Uykusuzluk sorununuzu çözmek istiyorsanız akşamları erken yiyin ve daha fazla karbonhidrat sebze, makarna kullanın. Akşam yemeğinizi küçültün, azaltın.

BELLEK KAYBINDAN KORKMAYIN

Yaşlanma sorunlarından bellek azalması ve yaşlılık depresyonu ile mücadele etmekte de omega-3 yağ asitlerinden faydalanabilirsiniz. Dokozahekza-noikasit DHA belleğe güç veren, yaşlılıkla ilgili depresif ruh halini önleyen bir omega-3 yağ asididir. Balıkta ve diğer deniz ürünlerinde bol bol bulunur. Omega-3 yağ asitleri kanı inceltip, damarları koruyarak bellek kaybını geciktirebilir. Depresyon ve ruhsal gerginliği azaltmada omega-3 yağ asitleri yanında magnezyum zengini besinlerden, B vitamini depolarından da yararlanabilirsiniz.

YORGUN MUSUNUZ?

Hep yorgunsanız, daha çok protein balık, magnezyum ceviz, badem, avokado, B vitamini ve potasyumu muz, domates doğal besinler ile kazanmaya çalışın. Demir et, yeşil sebzeler, pekmez ve folik asit tüketiminizi çoğaltın. Demir eksikliği ile ilişkili sağlık sorunlarından korunmak, belleğinize, saçınız, deriniz ve ruhsal dengenize, özellikle de kansızlık sorununuza çözüm bulmak için daha fazla demir tüketmeye bakın! Yorgunlukla savaşta en güçlü silahın iyi bir sabah kahvaltısı olduğunu sakın unutmayın. Öğün atlamayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>