>

DİYET

Cildinize ve Saçınıza Özel Besinler

Cildinizin ve saçlarınızın her zamankinden daha sağlıklı ve canlı görünmesini istiyorsanız tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekiyor.
 
   
 
 
     

Domates: Potasyum ve A vitamini yönünden zengin olan domatesin içindeki asitler cildin PH’ını dengeliyor ve cildi sıkılaştırıyor. Ayrıca içerdiği likopen, destek dokuyu oluşturan kalojenin yıkımını, dolayısıyla cildin yaşlanmasını hızlandıran serbest radikalleri yok ediyor.

Kavun:
Bol miktarda beta-karoten içeren kavun, cildi kırışıklıklara neden olan ‘UV’ ışınlarına karşı koruyor. Haftada en az yarım kavun tüketin.

Ceviz: Saçların hızla uzamasını sağlıyor. Ceviz, aynı zamanda cildin en büyük dostları olan biotin ile önemli protein yapı taşları içeriyor. Günde 10 ceviz yiyerek sağlıklı saçlara kavuşun.

Bezelye: Vitaminler (niasin, C, B1’den B6’ya kadar), mineraller (kalsiyum, magnezyum, demir gibi) ve eser elementler (Florür, Fosfor, Çinko, Nikel…) gibi güçlü kombinasyonuyla, saçların canlanmasını sağlıyor. Haftada 1-2 kez 200 gr. tüketin.

Yumurta: Suda çözülebilen biotin ile cildinize ve saçlarınıza gençliğe özgü enerji veriyor. Ancak, kolesterolü artıran özelliğini de gözönüne alarak, yumurta tüketimini haftada 2-3 adetle sınırlandırın.

Ananas: İçeriğindeki ‘Bromelain’ enzimi sayesinde cildi ve bağ dokusunu geriyor. Haftada 2-3 kez yarım ananas yemeyi alışkanlık haline getirin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>