>

KÜLTÜR-SANAT

Adam Cohen Rüzgar Gibi Geçti!

Yaşayan efsane Leonard Cohen’in oğlu Adam Cohen, “Like A Man” albümünün Avrupa tanıtım turnesi kapsamında ilk kez Türkiye’ye geldi!
 
   
 
 
     

Cohen; 10 Aralık 2011, Cumartesi akşamı Istanbul Live’da verdiği tek konserde Türk seyircisiyle buluştu!

“Like A Man” adlı ilk solo albümünün tamamında, babasına özgü alçak gönüllü samimi ve romantik tarzıyla dikkat çeken Adam Cohen; babasının gölgesinden sıyrılıp kendi efsanesini yaratmanın ilk adımlarını attığı Avrupa Turnesi’nin Türkiye durağında, Istanbul Live sahnesinden seslendi. Seyircisiyle yakın iletişim kurabildiği mekanlarda konser vermeyi tercih eden Cohen; 10 Aralık 2011, Cumartesi akşamı sahne aldığı Istanbul Live’da dinleyicilere muhteşem bir konser sundu.

Damarlarında dolaşan müzikle iç içe büyüyen Adam Cohen; Joni Mitchell, Bob Dylan, Randy Newman ile Bob Marley’in stillerinden derinden etkilendi. Aralarında Bette Midler’ın da bulunduğu pek çok sanatçı için beste yapmasıyla dikkat çeken Cohen, Columbia Records’la anlaşma yaptı ve böylece müzik kariyeri başladı. Farklı müzisyenlerle çalışan sanatçı, daha sonra Kaliforniyalı rock grubu Low Millions’a katıldı. Birkaç hit parça ve turnenin ardınan Adam Cohen “gerçek müzik eğitiminin” son safhasını da tamamlamış olduğuna inanıp kendi başına yürüme kararı aldı. 2007 yılında Barselona’da sahneye kendi adıyla çıkıp hayatında ilk kez babasının klasikleşmiş parçalarından “Take This Waltz”u İspanyolca söylediğinde başarı kendiliğinden ve hemen geldi.

Deep Purple, Jethro Tull, Macy Gray, Slayer, Spyro Gyra, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Page&Plant (Led Zeppelin), Ben Harper&the Innocent Criminals gibi dünyaca ünlü yüzlerce sanatçıyı ülkemize getiren, 1995’ten bu yana Uluslararası Eskişehir Festivali’nin organizasyonunu üstlenen Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ’ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıktı.Bilgi için: www.istanbulliveperformance.com

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>