>

DİYET

Diyet Yapanların En Çok Söylediği Yalanlar

Diyet yapanlar yılda 500 beyaz diyet yalanı söylüyor.
 
   
 
 
     

Aslında bunlar bazen bilerek bazen de farketmeden söylenen tatlı yalanlar. bu cümleler size de tanıdık gelecek mi?

İnan bi lokma

Porsiyon kontrolü en sık kaçırılanlardan... Aslında minnacım bir parça tadına bakmıştım. parmağımın ucu kadar, fındık tanesi kadar. Ama bunun bu kadar küçük olamayacağını biliyorum. Minik bir parça tadına bakmak ortalama 50 kalorilik bir fark katıyor, günde bunu 4-5 kez yapanlar hergün fazladan 250 kalori almış oluyor, bizden söylemesi.

Diyete başladığımdan beri ağzıma sürmedim

Yüzleşmek önemli, uzmana doğruyu söyleyin. Aslında günlük tutanlar bunu net takip edebiliyorlar ama tutmayanların sık kullandığı bir cümle. Ne yediğini unutabilirsin, doya doya yemeyince yemiş gibi hissetmeyebilirsin ama '4 aydır hiç tatlı yemedim' bu doğru değil. İyi düşün!

Burger de ne?

Ne sıklıkta yiyebileceğinize diyetisyeninizle karar verin. Bazen acil durumalrda bir burger, bir dürüm, bir döner, bir ekmek arası sucuk yenmiş olabilir mi acaba? Olabilir..

Cips hiç sevmem

Çok çeşit var, en masumunu alın. Bazen sevmem dediğimiz şeyleri yerken buluyoruz kendimizi. Cips sever misin diye sorudğumuzda 'aa.. yok hiç!' diyenler ortaya cips geldiğinde ellerini kaseden çekemiyorlar.

Ziyan Olmasın

Çocukların yemekleri hep kalacak, bitirmeye uğraşmayın. Aslında bitirmek zorunda değiliz. Dolaba kaldırabilirisn. Daha sonra da yiyebilirsin . Çocuğun tabağını da temizlemek zorunda değilsin. Hadi, ziyan olmasın diye kendini kandırma...

 

Etiketler: Diyet, Diet, Yalan, kadın, Kilo, beslenme
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>