>

DİYET

Diyet Yapıp Başarılı Olamayanlardan Mısınız?

İstediğiniz her şeyi yiyerek formda kalmak çok basit.
 
   
 
 
     

- Zayıflayabilmeniz için günde 3 lt su içmeniz gerekiyor.

- Yemeklerinizi tatlandırmak için gün içinde 2 tatlı kaşığı hardal ve 2 tatlı kaşığı ketçap kullanabilirsiniz.

- Yemekleri hazırlarken tuz koyun fakat sofradaki ekstra tuzu kaldırın. Salatalarınıza bile tuz koymayın.

- Günlük ekmek tüketiminiz 3-4 dilimi geçmemeli. Daha çok doyuran çok tahıllı ekmeği ya da tam buğday ekmeğini tercih edin.

- Makarna, pilav, noodle, bulgur, patates gibi fazla karbonhidrat içeren yiyecekleri haftada 2 defa öğle öğününde yemeye özen gösterin. Özellikle yediğiniz pilav, makarna gibi yiyeceklerin hızlı bir şekilde yağa dönüşmemesi için yanında mutlaka protein içeren yiyeceklerle karışık tüketin. Örneğin; makarna ve yoğurt, pilav ve et, püre ve kuru baklagiller gibi

- Haftada 1 olmak şartıyla 4-5 ara öğününde tüketin.

- Haftada 2 gün 2’şer duble rakı, votka ya da 2’şer kadeh şarap tercih edebilirsiniz.

- Aşırı açlık hissettiğiniz dönemlerde protein ağırlıklı diyet yapın. Et,tavuk, balık gibi besinler. Zengin protein içeren yiyecekler kan şekerini iyi dengeleyip açlık hissini bastıracaktır ve iyi kilo vermenizi sağlayacaktır.

- Haftada 3 gün balık yemeyi unutmayın. Balıkta omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bulunmakta. Balıktan gelen bu kaliteli yağlar kolesterol ve kan yağlarını düşürmenin yanında metabolizmayı da hızlandırıyor. Özellikle yağlı balıklar metabolizmanın iyi çalışması için çok önem taşıyor. Somon, uskumru,sardalya, ton balığını fazla tüketmeniz faydalı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>