>

DİYET

Farkında Olmadan Alınan Kaloriler

Bir günlük beslenmede farkında olmadan beden ağırlığına azar azar ilave edilen gizli kaloriler…
 
   
 
 
     

400 KALORİ 08.30 AYILMA KAHVESİ

Uyandınız işe gitmek üzere yola çıktınız, hala ayılmadınız karnınız aç, kahvaltı da yapmadınız. Şanslıysanız, evde tarçınlı, zencefilli light süt, kakao tozu, su ve tatlandırıcı ile sıcak çikolata hazırlar ya da şekersiz aromalar ve vanilya tozları ile kahve yaparsınız. Ama caddede yürürken kahve satılan yerlerden bol kalorili aromalı ve kremalı bir kahve alırsanız minimum 400 kaloriye hazırlıklı olun.

100 KALORİ 11.30 MARKETTE ALIŞVERİŞ KEYFİ


Pazar veya markette alışveriştesiniz, özellikle şarküteri reyonunda daha çok vakit geçiriyorsunuz, çünkü alacağınız peynir çeşitlerinden tutun da zeytine kadar, hatta belki kuru meyveleri bile tadıyorsunuz. Bu tadımlardan gelen kaloriler sayılmazmış gibi de rahatsınız, oysaki fark etmeden, yağdan gelen enerjisi yüksek ortalama 100 kalori aldınız bile. Alışveriş için erken ya da geç saatleri tercih edin. Alışverişe çıkarken de hafif tok olun.

400 KALORİ 15.00 TV İLE GELEN HAREKETSİZLİK

Bu saatlerde özellikle kan şekerinin düşmeye başlamasıyla iştahınız ve tatlıya yöneliminiz artabilir, ideali kepekli ekmeğe tosttur. Yoksa bir iki avuç yemiş, belki biraz kurabiye derken doymadan 400 kalori alabilirsiniz.

100 KALORİ 18.00 AKŞAM YEMEĞİ

Yemek için hazırlık aşamasında çatal hırsızlıkları, çocuğu olanların yemek yedirme anında kaçırdıkları ya da arta kalanların yenmesi, yemek nasıl olmuş derken bir iki kaşık tadına bakmalar ve aile fertlerinin eve dönmesini beklerken yapılan küçük atıştırmalar hiç yoktan 100 kalori almanıza neden olabilir.

100-150 KALORİ 21.00 GECE GEÇ SAAT YEMELERİ

Geç saatlerde televizyon karşısında otururken el oyalanması için eğlencelik atıştırmalıklar yapılabilir. Canınız cipsleri ya da tatlıları çekiyorsa kalori hesaplamasına hiç girmiyorum. Sütlü tatlılar, meyveli dondurma kapları, makul miktarlarda meyve veya badem gibi birkaç kuru meyve en masum haliyle listeye 100 ile 150 arası kalori ekler.

Eğer kilo vermeyi gerçekten istiyorsanız her anınızda atıştırmaktan, sürekli bir şeyleri tatmaktan, tabakta kalmasın diye yemekten vazgeçin…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>