>

DİYET

Rejiminizi Ailenizle Yapın

Haftanın altı günü ayrı alternatiften dilediğinizi seçin…
 
   
 
 
     

CORN FLAKES, MEYVE SUYU VE YOĞURT

Bir ufak kaseye corn flakes ile sütü karıştırın. Bir su bardağı şekersiz portakal suyu ve en küçük boy yoğurt ile kahvaltıyı tamamlayın.

HAŞLANMIŞ YUMURTA VE TOST

Bir adet haşlanmış yumurta, yağsız beyazpeynirli tost ve şekersiz bir fincan çay.

DOMATESİN TADI

1,2 dilim kepek ekmeği, 2 dilim domates, 1 parça beyazpeynir ve bir su bardağı domates suyu.

SOSİSLİ KAHVALTI

Bir büyük boy sosisi ızgarada pişirin. Yanına dana jambon ve kaşarpeynirinden oluşan yağsız bir tost hazırlayın. Şekersiz bir bardak çayı ihmal etmeyin.

YOĞURDUN LEZZETİ


Bir küçük kap yoğurt, bir adet muz ve bir dilim tost ile birlikte bir fincan şekersiz kahve.

MEYVE SALATASI

Beşer adet kivi, bir adet muz, bir elma ve iki dilim karpuzu diyet yoğurt ile karıştırın. Şekersiz bir fincan çayı unutmayın.

ZEVKLİ AKŞAM YEMEKLERİ

Diyeti bile keyifli bir hale getirebilmek için önce onu bir işkence olmaktan çıkarın. Günün en keyifli öğünü olan akşam yemeklerini hep birlikte zevk haline getirin. Haftanın belirli akşamlarını sebze ve meyve kürü olarak seçin. Kendinize ve ailenize hiçbir sınır koymadan dilediğiniz kadar meyve, sebze yiyin. Ancak, kabuklu olan meyvelerin kabuklarını soymadan... Kütür kütür bir elmayı ısıra ısıra yemenin keyfini sürün. Biliyoruz sebze özellikle erkekler tarafından tercih edilmiyor. o halde bir günü de balığa ayırmaya ne dersiniz? Tabii ki ızgara olmak koşuluyla! Zaten balığı parçalamadan yemek çok daha makbul! Leziz bir palamut balığını ızgarada yapıp bütün aile birlikte yemek hiç de fena olmaz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>