>

DİYET

Yazı formda karşılayın

"Bir Bikini İstiyorum"la açlık kelimesi, akşamları hayatımızdan tamamen uzaklaşacak…
 
   
 
 
     
Neredeyse tüm diyet uzmanları ve diyet programları akşam yemeğinden sonra bir şeyler yemeyi kesmemizi hatta akşam saat 20.00’den sonra hiçbir şey yemememiz gerektiğini söylüyor. Çünkü araştırmalara göre ne kadar geç yerseniz, vücudunuzun yediklerinizi yağ olarak depolama oranı o derece artıyor. Sorun şu ki, uzmanlar hiçbir zaman bunu nasıl başaracağımızı söylemiyor. Oysa bu saatler atıştırmanın cazibesine kapıldığımız tuzaklarla dolu. Bu yüzden birçoğumuzun rejimi bu saatlerde son buluyor.

Nancy Butcher imzalı "Bir Bikini İstiyorum"la açlık kelimesi, akşamları hayatımızdan tamamen uzaklaşacak.

1. Hayır demeyi öğrenin

Kilo vermeye ve verdiğiniz kiloları geri almamaya ya da sağlıklı beslenmeye karar verdiyseniz, kendinize o kararı uygulayacağınıza dair bir söz verin. Abur cubur yemek için eliniz dolaba doğru uzanıyorsa durun ve kendinize "hayır" deyin.

2. 10 dakika bekleyin

Mutfağa gidip "kendinize ufacık bir şey hazırlama" konusunda bir istek duyarsanız, yalnızca 10 dakika bekleyin. Hepsi o kadar. Bir yere telefon edin, ertesi gün için gömlek ütüleyin veya dergideki bir makaleyi okuyun.

3. Dişlerinizi fırçalayın

Fransızlar’ın yaptığı gibi yapın, dişlerinizi akşam yemeğinden hemen sonra fırçalayın. Dişlerinizi bir kez daha fırçalama zahmetine girme düşüncesi sizi bir şeyler yemek fikrinden alıkoyar.

4. Kulaklarınızı çimdikleyin

Refleksiyoloji uzmanlarına göre kulaklarımızın ön kısmına baskı uygulamak, iştahınızın azalmasına yardımcı olabilir. Akşam yemeğinden sonra bir şey yeme isteği duyarsanız, sağ kulağınızın ön kısmına parmağınızla birkaç saniyeliğine basın.

5. Büyük bir bardak buzlu su için

Bu yalnızca midenizi dolu hissetmenizi sağlamayacak, aynı zamanda metabolizmanız buzlu suyu vücut ısısına getirmek için faaliyete geçeceğinden kalori de yakıyor olacaksınız.

6. Açlığınızı koklayarak uzaklaştırın

Araştırmalar muz, elma, portakal ve keskin nane gibi kokuları içeren nefes açıcıları teneffüs etmenin iştahı kesmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bunları koklamanın midenizde gerçekten bir şey yiyormuşsunuz yanılsaması oluşturacağına inanılıyor.

7. Yemek artıklarını atın

Akşam yemekleri için küçük porsiyonlar hazırlayın ve artık kalmamasına dikkat edin. Yemek artıkları ile dolu bir buzdolabı kesinlikle yemek sonrası atıştırmaya davetiye çıkarır. Ayrıca buzdolabının önünde dikilip kaplardaki artık yemeklerden atıştırma gibi kötü bir alışkanlığa da sebep olabilir.

8. Çevrenizdekilere anlatın

Çevrenizdeki herkese, arkadaşlarınıza, eşinize, sevgilinize, iş arkadaşlarınıza, çocuklarınıza akşam yemeklerinden sonra yemeyi bıraktığınızı, çünkü sağlığınızı, canlılığınızı ve zindeliğinizi korumak istediğinizi duyurun.

9. Ağzınıza nane atın

Yanınızda şekersiz nefes tazeleyici nanelerden veya şekersiz naneli cikletlerden bulundurun. Kalori içermeyen bu drajeler şişmanlatıcı şeyler yeme isteğinizin kesilmesine yardımcı olurlar.

10. Erken yatın

Akşam yemeğinden sonra yapmanız gereken işleri halledin ve sonra hemen kendi uyuma saati rutininize geçin

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>