>

DİZİ

Kaybolmaktan Kurtarılan Genç Hayatlar

TRT’nin yeni gençlik dizisi Son Çıkış ekrana merhaba diyor...
 
   
 
 
     

Ayhan Özen’in yönetmenliğinde Furkan Palalı, Tolga Güleç, Dolunay Soysert, Sultan Ulutaş, Deniz Barut, Orçun Koray Kaygusuz, İsmail Hakkı ve Hakan Vanlı gibi isimleri bir araya getiren TRT’nin yeni gençlik dizisi “Son Çıkış”, ilk bölümüyle 8 Ağustos 2015, Cumartesi akşamı saat 20.00’da ekrana geliyor. Estet Film yapımı dizide, sosyal yara uyuşturucu madde bağımlılığıyla başlayan karanlık yolda, hayalleri yavaş yavaş yok olan gençleri hayata bağlama çabası konu ediliyor.

Son dönemde iddialı dizileriyle dikkatleri üzerine çeken TRT, izleyicileri ekran başına bağlayacak yeni bir yapımı seyredenlerle buluşturuyor. Genç bir imamın, bir lise öğretmeninin ve tövbekâr bir sabıkalının, kötü yola sapmış gençlerin hayatlarını, tükeniş ve sönüşten kurtarma çabasını konu alan “Son Çıkış”, kadrosunda kariyerli yıldızları ve genç kuşak oyuncuları bir araya getiriyor. 'Son Çıkış' dizisinin ilk bölümü, 8 Ağustos 2015, Cumartesi akşamı saat 20:00’da ekranlarda olacak.

Ayhan Özen yönetmenliğinde, ünlü oyuncuları genç isimlerle buluşturan dizinin yapımcılığını Estet Film, prodüktörlüğünü de Ömer Kalli üstleniyor. Kötü yola sapmış gençleri tekrar hayata kazandırma çabalarının anlatıldığı dizi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumsal bir tehdit oluşturan uyuşturucu madde kullanımının genç hayatlar üzerindeki dramatik etkisini öyküleştiriyor.

Ömer Miraç Yaman’ın Apaçi Gençlik isimli kitabından yola çıkılarak hazırlanan dizinin senaryosu, Yeşilay Bilim Kurulu Üyelerinin denetiminde, uzman bir ekip tarafından kaleme alındı. Özellikle büyük şehirlerin varoş olarak isimlendirilen kesimlerinde yaşayan gençleri ve lise öğrencilerini tehdit eden bir sosyal yarayı konu eden bu diziyle TRT, kamu yayıncılığının gereğini de yerine getiriyor. İstanbul’da 10. Sınıfta okuyan lise öğrencileri arasında yapılan ve sigara ile tanışma oranını yüzde 50, uyuşturucu ile tanışma oranını % 9, alkol kullanımı oranını da üçte bir olarak gösteren bir araştırma, bu sosyal yaranın oluşturduğu tehdidi gözler önüne seriyor.

Dizinin öyküsü, toplum genelinin çoklukla görmezden geldiği, ötekileştirdiği ve uzak durduğu gençlere, rol model olabilecek kişilerin sorumluluk almasıyla bir kurtuluş umudu, mahvoluşa giden yolda bir ‘son çıkış’ fırsatı sağlanması üzerine kurulu.

Yeni yayın döneminde gençler ve aileler tarafından ilgiyle izlenmeye aday olan dizinin İstanbul'un kenar bir mahallesinde başlayan hikâyesinde, bir anlık hatanın yükünü omuzlayan Kenan (Furkan Palalı), Cesur (Tolga Güleç) ve Zeynep (Sultan Ulutaş) arasındaki olaylar hırs, tutku, pişmanlık dolu bir serüven ile ilerliyor. İmam Yusuf (Orçun K. Kaygusuz) ve Öğretmen Nilüfer (Deniz Barut) ise “Bir kereden bir şey olmaz” diyerek girdikleri karanlık yolda, hayalleri yavaş yavaş yok olan gençlere “Son Çıkış” için bir umut ışığı oluyorlar. Yusuf ile Nilüfer'in geçmişten taşıdıkları aşk, dizinin ilerleyen bölümlerinde bu gençler için omuzlarında hissettikleri güçlü bir ele dönüşüyor. Dolunay Soysert tarafından canlandırılan Jülide, İsmail Hakkı’nın oynadığı Kafkas ve Hakan Vanlı’nın ekranda hayat verdiği ‘Lostra’ lakaplı karakterler de dizi öyküsünde önemli bir yer tutuyorlar.

Her hafta Cumartesi günleri saat 20’de TRT 1 ekranlarında olacak dizinin fragmanı, https://www.youtube.com/watch?v=Lt5GEbHGIwE adresinden izlenebilir.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>