>

ESTETİK

Fit Bir Vücut İçin Estetik Dokunuşlar

Yaz aylarında kim vücudunun neresinden şikayetçi ise sorunu gidermenin yollarını arıyor.
 
   
 
 
     

Yapılan bölgesel uygulamalar aynalarla barışmayı sağlıyor. Örneğin karın bölgesindeki yağlanmadan, sarkmadan şikayetçi olanlar karın estetikleri ile arzu ettikleri sıkı bir karına sahip oluyor. Moda olan bikini mayo modellerini giymek için göğüslerinin yeterince güzel olmadığını düşünenler ise meme estetiği yaptırıyor.

Aşırı kilo alma, hamilelilik gibi nedenlerle karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme görülür. Op. Dr. Nuri Battal, “abdominoplasty” (karın germe) ameliyatı ile yepyeni bir görünüme kavuşmanın mümkün olduğunu söylüyor. Karın bölgesinde oluşan çatlaklar ve sarkmalardan da kurtulmayı sağlayan ameliyatta; “mini abdominoplasti” ve “abdominoplasti” olmak üzere iki yöntem uygulanıyor. Mini abdominoplasti çok az sarkmış karınlara; abdominoplasti de karın duvarının ileri derecedeki deformasyonu olan vakalarda kullanılıyor, Başlangıçta karın ve çevresindeki fazla yağlar yağ çekme yöntemi ile çekilmesinin ardından kasıkta daha önceden işaretlenen ve genellikle sezaryen yerinden bir kesi ile girilerek zayıflamış olan karın kasları ve varsa göbek fıtığı tamir edilir. Böylece gevşeklik giderilir. Karın duvarındaki gevşeklik giderilip derinin fazlalığı kesilip alınmasının ardından bel ve kalçaların yan tarafındaki yağlar çekilerek alınır, karına düzgün bir biçim verilir. Kesiler bikinin altında kalacak şekilde yatay olarak yapılır. Zaman içinde de kesi izleri belirsiz duruma gelir ve görülür bir iz kalmaz.

Göğüslerin normalden büyük ya da küçük olması da kadınları bikini mayo seçiminde zorlar. Estetik ameliyat olmak isteyenler ise iz kalmasından çekinir. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal ise uyguladığı izsiz, kanamasız kesi yöntemiyle bu endişeyi ortadan kaldırıyor. Op. Dr. Nuri Battal, meme protezi ameliyatında diğer kesi yöntemlerinden farklı olarak “koltuk altında kıllı bölgeden” yapılan kesiyi kullanıyor. Söz konusu keside sadece deri altında ilerlenerek kasın arkasına ulaşılıyor. Kas kesilmeyip aralanıyor ve protez buradan yerleştiriliyor. Bu yöntemde meme dokusu kesilmediği için de iyileşme daha hızlı oluyor. Ameliyat genel anestezi altında ameliyathanede yapılıyor. Cilt içerden dikişlerle, dışarıdan da bantlar yapıştırılarak kapatılıyor. 30-120 dakika kadar süren ameliyat hastanede yatmayı gerektirmiyor. Aynı gün taburcu edilen hasta, özel bir sütyen kullanılabiliyor. Ameliyat sonrası ağrı kesiciler ve koruma amaçlı bir antibiyotik alınabiliyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>