>

ESTETİK

Kadınları En Mutlu Eden Ameliyat

Estetik ameliyatlarında kadınları en çok mutlu eden ameliyat…
 
   
 
 
     

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği kayıtlarına göre meme büyütme ameliyatı 19 ile 34 yaş arası kadınların en çok istedikleri ve yaptırdıkları plastik cerrahi operasyonudur. Bu istatistik sonuçları Türkiye istatistikleriyle de uyumlu. Ayrıca bir başka çalışmaya göre kadınların yaptırdıkları ameliyatlar içinde onlara en fazla mutluluk veren ameliyat protezle meme büyütmedir.

Memeler kadının beden görünümde çok önemli yer tutar. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi gibi meme hacmi ve çapı da vücut konturunun güzelliği açısından çok önemlidir.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Emiroğlu her kadının meme yapısı ve hacminin çok farklı olduğunu memelerin değişik nedenlerle küçük olabileceğini söyledi. Prof. Dr. Emiroğlu memelerin birinin diğerinden daha küçük, asimetrik olabileceği gibi doğumsal olarak bir tanesinin hiç olmayabileceğini de belirtti.

Her iki memenin eşit hale getirilmesi ya da hacminin arttırılması için, günümüzde en geçerli yöntemin silikon protezler olduğunu kaydeden Emiroğlu son yıllarda yağ ve kök hücre ile zenginleştirilmiş enjeksiyonlar ile de meme büyütme ameliyatlarının yapılabildiğini ancak silikon protezler kadar dramatik ve hızlı sonuç elde edilemediğini bildirdi. Prof. Dr. Emiroğlu, meme protezlerinde esas maddenin protezin dış yüzeyinde yer alan silikon olduğunu içindeki dolgu maddesinin farklı olabileceğini kaydetti. Her protezin kendine göre avantaj ve dezavantajları olduğunu belirten Emiroğlu bunların hasta ile ameliyattan önce detaylı olarak konuşulmasının uygun olacağını da söyledi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>