>

EVLİLİK

Bakımlı Gelinlere 20 Güzellik Önerisi…

Büyük güne adım adım yaklaşıyorsunuz. Hayatınızın bu en özel gününde en güzel olmak için aşağıdaki 20 önerimize kulak verin.
 
   
 
 
     

Büyük güne adım adım yaklaşıyorsunuz. Hayatınızın bu en özel gününde en güzel olmak için aşağıdaki 20 önerimize kulak verip, güzellik adına bildiklerinize yenilerini ekleyebilirsiniz.

İşte birçoğumuzda var olan küçük kusurları minik dokunuşlarla yok ederek mükemmelliğe yaklaşmanın ilk adımları…

1. Makyaja başlamadan:
Makyaj yapmadan önce uygulayacağınız nemlendirici kremle cildinize tazelik ve canlılık sağlayabilirsiniz. Böylece cildiniz makyaja daha az ihtiyaç duyar ve yaptığınız makyaj doğal görünür. Ayrıca fondöten, kan dolaşımının hızlı olduğu sıcak bir cilde daha iyi uyum sağlar.

2. Dikkat çeken bakışlar: Alkolsüz yüz toniğini 10 dakika kadar buzdolabında soğuttuktan sonra gözlerinizi dinlendirmek için makyaj pediyle 5 dakika kompres yapabilirsiniz. Ardından uygulayacağınız göz makyajınızda bakışlarınızı saklamamak için gözlerinizle aynı renkte far kullanmayın. Bu sizin bakışlarınızı daha fazla gölgeler .

3. Fondöteninizin Rengi:
Güneşte koyulaşmış teninize uygulayacağınız fondötenin rengini açmak için; elinizin tersine fondöten bir parça sıkın ve biraz nemlendirici ekleyerek karıştırın. Böylelikle fondötenin ve yaptığınız makyajın rengi açılır.

4. Daima Renkli Dudaklar: Rujun dudağınızda uzun süre kalmasını istiyorsanız bir kat sürdükten sonra fazlasını bir kâğıt mendille alın. Dudağınızın üzerine hafifçe pudra sürüp ruju tekrarlayın. Rujunuzun gün boyu kalıcı olduğuna siz de şahit olacaksınız.

5. Çok Sürülen Allık: İstemeden sürdüğünüz fazla allık sizi rahatsız ettiyse kesinlikle silmeyin; makyajınız bozulur ve yanağınızda kızarıklar oluşabilir. Temiz ve yumuşak bir makyaj fırçası ile fazlalığın olduğu bölgeye hafif ve yuvarlak daireler çizin. Böylelikle allığın fazlasını nazik bir şekilde, cildinizi de tahriş etmeden almış olursunuz.

6. Şekilsiz Eye – Liner: Eye – liner sürdünüz fakat istediğiniz gibi şekil veremediyseniz makyajınızı tamamen silmenize hiç gerek yok. Eğer kurumamışsa hemen bir kulak pamuğunun ucuna göz temizleyicinizden damlatıp öyle silin. Bozulursa bir iki rötuşla da göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

7. Elektriklenmeyen ve Kabarmayan Saçlar: Uçuşan ve elektriklenen saçlarınızı yatıştırmak için eliniz için kullandığınız nemlendiriciden biraz saçınıza sürmeniz yeterli.

8. İnce Telli Saçlar: Saçlarınızı yıkadıktan sonra kesinlikle fırçayla taramayın, ince dişli bir tarak kullanın. Böylelikle hem saçınıza zarar vermemiş olursunuz hem de daha kolay tarayabilirsiniz.

9. Yanlış alınan kaşlar: Planladığınızdan daha ince ya da daha mı şekilsiz görünüyorlar? Ucu ince açılmış kaş kalemiyle kaşlarınızın arasına çizeceğiniz kıl şeklindeki çizgiler, itinayla yapıldığında gerçekten çok iyi sonuç verir.

10. Pamuk gibi eller: El kreminin cilt tarafından daha iyi emilmesi için, ellerinizi içi kaynamış su dolu bir tencerenin üzerindeki buhara tutun. Böylece cilt üzerindeki gözenekler açılır ve krem cilt tarafından daha iyi emilir.

11. Oje çıkarırken: Tırnaklarınıza zarar vermemek için asetonlu pamuğu tırnaklarınız üzerinde sağa sola bastırarak ojenizi çıkartmaya çalışmayın. Pamuğu birkaç saniye tırnak üzerinde beklettikten sonra tek hareketle ojeyi çıkartın.

12. Törpü seçimi: Kullandığınız metal törpüler tırnaklarınıza zarar verir. Karton, tahta veya plastik bir törpüyle tırnaklarınızı şekillendirin.

13. Parlak saçlar için: Özellikle açık renk saçlı kadınların yapması gereken tek şey, saçlarının parlaklığını korumaktır. Işıl ışıl saçlara kavuşmak için banyodan sonra durulama sırasında bir limonun suyunu veya bir fincan sirkeyi su ile karıştırarak saçınıza sürmelisiniz.

14. Yıpranan ayaklar: Sertleşen ve kuruyan topukları banyodan sonra peeling kremiyle iyice ovun. Ardından ılık zeytinyağıyla masaj yapın ve çorap giyerek yatın.

15. Ayak Masajı: Ayaklarınıza yaptığınız masaj tüm vücudunuzu rahatlatır. Çünkü birçok organla bağlantısı olan sinir noktaları ve rahatlatıcı bölgeler ayakta bulunur. Ayak tabanını sıcaklığı hissedene kadar vücut yağı veya kremiyle önce topuktan ayağın ortasına ve ayak bileğine kadar, sonra parmaklara dairesel hareketlerle masaj yapın. İşlemi birkaç kez tekrarlamanız yeterli.

16. Kirpiklerin görünüşü: Eğer sürdüğünüz rimel, kirpiklerinizi istediğiniz gibi göstermiyor ve çipil çipil bir görünüm veriyorsa rimeli kesinlikle sadece kirpik uçlarına sürmeyin. Bunun yerine kirpik diplerinden başlayarak derinlemesine sürmeyi deneyin.

17. Cesur ve çekici dudaklar: Yumuşak ve pürüzsüz dudaklar yoğun renkler için iyi bir tuvaldir. Dudaklarınızın daha yumuşak olması için kremleyebilirsiniz. Ruju ise direk kullanın ki daha şehvetli dudaklara sahip olun. Dudaklarınızı daha da belirginleştirmek ve daha dolgun gözükmesini sağlamak için ise ruju sürmeden önce dudaklarınızı rujunuza uygun bir kalem ile belirginleştirin.

18. Manikürün sırları: Tırnağın kenarındaki ince deri parçalarını kesmek hiç de sağlıklı değil. Bu nedenle fazla deri parçaları ucu pamukla sarılmış küçük bir çubuk yardımı ile arkaya doğru itilebilir.

19. Daha yumuşak dirsekler:
Dirsekler vücudun diğer kısımlarına göre daha kurudur. Banyoda lif eldiven, sert ve doğal kıllardan yapılmış bir banyo fırçasıyla masaj yapın. Ardından yağ sürün veya kremleyin; böylelikle dirseklerinizin sertleşmesini önleyebilirsiniz.

20. Tatile giderken: Seyahate çıkarken yanınıza çok fazla makyaj malzemesi almanıza gerek yok. Yüz nemlendiricinizi elleriniz için, açık kahve veya açık pembe renkteki rujunuzu aynı zamanda kapatıcı olarak ya da allık olarak parmak uçlarınızla dağıtarak kullanabilirsiniz. Alkolsüz yüz toniğini 10 dakika kadar buzdolabında soğuttuktan sonra gözlerinizi dinlendirmek için makyaj pediyle 5 dakika kompres yapabilirsiniz.

Hazırlayan: Gözde Tura

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>