>

EVLİLİK

En Güzel Gelin Olmak İçin...

Hayatınızın en güzel ve en özel gününü planlıyorsunuz. Peki neler yapmanız gerekiyor?
 
   
 
 
     

Elbette o özel günde, en güzel olmayı istiyorsunuz. Ama hala gelinliğinizin modeline karar vermiş değilsiniz. Oysa öyle çok model, seçenek var ki! Yeter ki bedeninize uygun ve rahat edebileceğiniz bir gelinlik seçmesini bilin...

Evlenmeye karar verdiniz. Düğün tarihinizi belirlediniz. Ancak asıl iş şimdi başlıyor. Düğün hazırlığı yapmak kolay değil. Ev bulmanız, evinize eşya almanız, davetli listenizi hazırlamanız gerekiyor. Bu koşuşturmacalı süreçte yapılması gereken en keyifli iş şüphesiz ki gelinlik seçimi.

Her genç kız bir prenses kadar güzel olmayı hayal eder. Bunun için de aylar öncesinden kafasında gelinlik modelleri tasarlamaya başlar. Eğer gelinliğinizi diktirmeyi düşünüyorsanız, nasıl birşey hayal ettiğinizi gelinlikçinize doğru bir şekilde anlatmalısınız.

Ancak başka birinin üzerinde ya da bir dergide görüp beğendiğiniz bir modelin sizde iyi sonuç vermeyebileceğini de unutmamalısınız. Bu konuda gelinlikçiniz size yol gösterir. Burada dikkat etmeniz gereken gelinliğin vücut tipinizle uyumlu olup olmadığı. Örneğin iri yapılıysanız, fazla kabarık modeller size pek gitmez. Bunun yerine bu sene moda olan büstiyerli, iki parçalı hafif kabarık modelleri tercih edebilirsiniz.

Model belirlerken gözönünde bulundurmanız gereken diğer bir nokta da nasıl bir düğün istediğiniz. Sade bir nikah töreni için gösterişli, çok ağır bir model yerine sade, küçük boncuklar ve işlemelerle süslenmiş bir model daha uygun düşer.

Gelinliğin rahatlığı da en az modeli kadar önem taşır. Tüm akşam sürecek bir düğün töreninde gelinliğinizle oturup kalkmanız, dansetmeniz zor olmamalı. Bu anlamda gelinliğin kuyruk boyunu da hesaba katmalısınız.

Gelinliğinizin aksesuarları da gelinliğinizle uyum içinde olmalı. Eldivenleriniz, çantanız, çiçeğiniz ve duvağınız bir bütün oluşturmalı. Son olarak, gelinliğiniz mutlaka sizi ve tarzınızı yansıtmalı. Galiba en önemlisi de bu.

HANGİ MODELLERİ TERCİH ETMELİSİNİZ

Evlilik hazırlığındaki gelin adaylarına, vücut yapılarına göre hangi modelleri tercih etmeleri gerektiği konusunda ipuçları veriyor.

Kemikli bir yapıya sahipseniz kabarık gelinlikler ilk tercihleriniz arasında olabilir. Eğer köprücük kemiğiniz göze çarpıyorsa, ince askılardan sakının.

Narin bir yapıya sahipseniz, sizi boğacak hacimli gelinliklerden uzak durun, vücudunuzu daha saran gelinlikleri tercih edin.

Kilolu iseniz şeritsiz kabarık gelinlikler alt kısımlardaki kilolarınızı saklayacaktır. Üst bedeninizi ise boyunlu modellerle dengeleyebilirsiniz.

Geniş bir bedene sahipseniz, dar korseli gelinliklerden kesinlikle uzak durun. Omuzları kapalı modeller sizi olduğunuzdan geniş gösterebilir.

Göğüslerinizin büyük olduğunu düşünüyorsanız, üst bedende çok aşırıya kaçmamak kaydıyla dar ve yukarı doğru kesime sahip modelleri tercih edebilirsiniz. İnsanların yüzünüze bakmasını istiyorsanız, açık ve fazla dar gelinliklerden kaçının.

Uzun boylu iseniz sizin için her gelinlik modeli uygun olabilir. Ancak uzun kollu modelleri tercih etmeyin. Yukarı kesime sahip gelinlikler sizi olduğunuzdan uzun gösterebilir.

Düşük belli iseniz, omuzlardan dikey olarak inen ve çok geniş eteği olan modeller sizin için ideal. Dar kesimli modellerden kesinlikle uzak durun.

PROVALARA DİKKAT


Model tercihinizi yaptıktan sonra kullanacağınız iç çamaşırı, ayakkabı ve aksesuarlarınızı hemen hazırlayın. Sutyen ve ayakkabılarınızdaki küçük bir değişiklik, gelinliğinizde potluklara neden olabilir. Gelinliğin ilk provasını düğün gününüzden 6 hafta önce yapın ve stiline, renklerine ve bedeninizdeki duruşuna dikkat edin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>