>

EVLİLİK

Nasıl Bir Düğün İstersiniz?

Düğününüz nasıl bir mekanda hayal edersiniz….
 
   
 
 
     

Kızlar düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliğinize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış.

Her mekanın, çiftin beklentilerine göre belli avantajları ve dezavantajları olduğu biliniyor, mekanın aynı zamanda kapalı bölümünün de olmasını bir avantaj şeklinde değerlendiriyor. Bu sezon , havalarda bir serin, bir sıcak, bir yağmurlu bir açık geçtiğine göre, onlara kulak vermeli.

Günümüz koşullarında bir çok mekan işletmecileri davet sahibine yük getirmeden büyük bir titizlikle düğünü gerçekleştiriyor. Nikah memurunun rezervasyonundan başlıyarak dekor, müzik tesisatı, ışıklandırma, dj hizmeti, masa düzeni gibi davetlerin olmazsa olmaz ilave organizasyonlarınıda sizi kapı kapı dolaştırmadan kendi bünyesinde karşılamaktadır.

Hayellerinizi gerçekleştirecek o muhteşem gece için, nasıl bir mekan istediğinize karar verin. Mekan seçimine 6 ay kala günü belirleyin. Aileler arasında davete gelecek olanların sayısını belirleyin, Bütçenizi hazırlarken, hangi mekanda yapacağınız ve davetli sayısını hesaplayın.

Mekan Seçimi: Düşündüğünüz mekanın özelliklerini, fiyatlarını alarak araştırın, fiyatlar hafta içi ve hafta sonu olarak degişiklik gösterir bunu göz önünde bulundurun. Menü seçeneklerini inceleyin. Çatal, bıçak masa örtüleri,tabaklar, bardakları görün düzen şekline bakın. Ayrıca servisin nasıl yapılacagını konuşun. Düğün salonu tarzı bir yer kiralıyorsanız. Seçeceğiniz düğün salonunda yiyecek ve içecek servisi yapılıp yapılmadığını öğrenin. Organizasyon firmasıyla anlaşabilir yada Catering firmasıyla anlaşabilir, dışarıdan orkestra getirtebilir, pastanızı kendiniz yaptırabilirsiniz. Düğün gecesi park sorunu yaşanmaktadır. Önceden belirlediginiz mekanın otoparkı yoksa önceden belirlediginiz yerlere, bir kişiyi görevlendirerek misafirlerinizi bu konuda aydınlatın.

Deniz Kenarında Bir Düğün:
Haziran Temmuz Agustos ayında yapılacak bir yaz düğünü hazırlamayı planlıyorsanız. Deniz kenarı hem sizin hem davetlilerin rahat olmasını sağlayabilecek bir seçenek. Tercih ettiğiniz mekanın bir iskelesi varsa masaları iskele üstüne yerleştirip çakıl taşlarının üstüne kimin nereye oturacagını gösteren masa kartları yapabilirsiniz.

Kır Düğünü: En uygun zaman Nisan Mayıs ve yaz aylarıdır yağmurlu bir güne denk gelmemelidir. Her tarafı çiçeklerle kaplı bir duvak takabilirsiniz dekorda uçuşan tüller kullanabilirsiniz Hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Aydınlatmada kullanacagınız bambu meşaleler ortama romantizim ayrı bir güzellik katacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde çıplak ayakla dans edebilir tüm elektriginizi dışa vurabilirsiniz.

Teknede Düğün:
Farklı mekan arayanlara cesur bir öneri olan teknede düğün fikri hayallerinizi denize taşıyor. En güzel gecenize güneşin batmasıyla alev alev olan yıldızların parlaklığıyla aydınlanan gökyüzü eşlik ediyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>