>

EVLİLİK

Sosyal Medya Çiftleri Birbirinden Uzaklaştırıyor!

Sanal iletişimin tüm zamanların en yaygın seviyesine geldiği çağımızda sosyal ağlar gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldular.
 
   
 
 
     

Son birkaç yıldır insanlarla ilgili değerlendirmelerimizi, kaç takipçileri olduğuna, selfile’lerinin kalitesine ve kaç beğeni aldıklarına göre yapar olduk. Sanal kimlik kültü, fotoğraf filtreleri ve hashtag’ler ile kendi kendini yaratıyor. 

Pek çok insan ekran karşısında geçen saatler konusunda ipin ucunu kaçırdığı gibi, bunun çiftlerin ilişkisine olan maliyetini fark etmekte de geç kalıyor. Avrupa’nın kaçamak ilişkiler lideri olan Gleeden sitesinin 12.000 kadın üyesiyle yaptığı anket, kişilerin sosyal medyada geçirdikleri zamanın, eşlerini sadâkatsizliğe yöneltip yöneltmediğini ortaya koydu.

Yalnız bırakılan eşin sosyal ağlara isyanı!

Eğer çiftlerden bahsediyorsak, birisi bu sanal ortamda keyfine göre gönlünü eğlendirirken, diğeri bundan rahatsız oluyor olabilir. Computers in Human Behaviour’ın yayınladığı bir araştırmaya göre, Facebook’un en çok kullanıldığı şehirlerde boşanmalarda %4.32 artış görülüyor. Zira eşlerinin sosyal ağlarda geçirdiği zaman, pek çok kadını direksiyonu başka yöne çevirmeye itiyor.

Kaçamak ilişkilerin lider sitesi olan Gleeden’ın 12.000’den fazla kadın üyesi ile yaptığı ankete kalırsa, her dört kadından üçü (%72) eşlerinin gereğinden fazla sosyal ağlarda vakit geçirdiğini düşünüyor ve %69’u bugüne dek bu konuda defalarca münakaşa ettiklerini söylüyor. Kaçamak yapan kadınların %62’si, eşlerinin sosyal ağlara düşkünlüğünün, kendilerinin sadâkatsizliğe yönelttiğini saklamıyor!


Eşinin ekran karşısında geçirdiği uzun saatlerin kadınların kadınlık gururunu incittiğini söylemeye ise gerek yok. Ankete katılanların yarısından fazlası (%57) eşleri tarafından âdeta terk edilmiş gibi hissettiklerini söylerken, %29’u ise kaçamak yapma kararı almalarındaki temel sebebin, eşinin sanal ilişkilerine gerçek bir ilişkiyle karşılık vererek, gerçeğin üstünlüğünü ortaya koymak istemeleri olduğunu söylüyorlar! %11’i ise eşlerinden intikam almak için kaçamak yaptıklarını îtiraf ediyorlar.

Evet beyler bütün bunları okuyup da, eşiniz sizinle eğlenmek için gözünüzün içine bakarken hâlâ akıllı telefonunuzla uzun saatler geçirmekte ısrarcı mısınız?
 

Etiketler: Sosyal Medya, Evlilik, Çift
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>