>

GÜZELLİK

10 Dakikalık Makyaj Önerileri!

Tertemiz bir ten, göz alıcı dudaklar, buğulu gözler… Bunlara çok vakit harcamadan kavuşmak için kendinize 10 dakika ayırmanız yeterli…
 
   
 
 
     

Makyaj yapmayı seven her kadın bu sürenin uzamasından hep şikâyetçidir. Bu süreyi kısaltmak ama etkiyi arttırmak için yapılaması gerekenler ise oldukça basit…

10 dakikada Hollywood yıldızı gibi parlamak için bu tavsiyelere kulak vermelisiniz…

PÜRÜZSÜZ BİR TEN

Teniniz için en doğru renkli fondöteni gün ışığında ve makyajsız bir zemin üzerinde deneyerek bulabilirsiniz. Çene üzerinde uygulama yapmak en doğrusu. Makyajdan önce yüzünüze gündüz kreminizi sürün ve 2 dakika emilmesini bekleyin. Böylece fondöten cilde daha rahat yayılır ve lekeli görünmez. Fondöteni önce elinizin iç bölgesine dökün ve bir sünger yardımıyla yavaş yavaş yüzünüze sürün. Yüzün orta bölgesinden dışarı doğru çalışın. Bu şekilde dozu en iyi biçimde ayarlarsınız. Gözaltındaki morlukları ve kızarıklıkları kapatıcı kalemler yardımıyla yok edebilirsiniz. Burun ve dudak kenarlarındaki konturları da en iyi fırça yardımıyla kapatabilirsiniz.

DERİNLİĞİ OLAN GÖZLER

Yorgun gözler mi? O zaman göz kapaklarınızı zıt renklerde boyayın. Turkuvaz rengi kahverengi gözlerin ışıldamasını sağlar. Mavi gözler, lila tonları ile çok güzel ortaya çıkar. Gözlerinizi olduğundan büyük göstermeye ne dersiniz? Üst kirpiklerinizi dışarı doğru rimelleyin, gözün alt bölümünü beyaz kalem yardımıyla şekillendirin. Küçük gözlerde parlayan renkler kullanılmamalıdır. Doğrusu, dumanlı tonları tercih etmektir. Bunları da göz kapağının içinden dışına doğru sürmeyi deneyebilirsiniz. Farın daha kalıcı olmasını istiyorsanız, farın nemli fırça yardımıyla uygulayın. Üst kirpiklerinizin hizasında siyah kalem de kullanabilirsiniz. Böylece gözlerinize daha net bir ifade kazandırırsınız. Kaşlarınızı unutmayın. Kavisin altında kalan bütün tüyleri çekin. Ayrıca sıradan çıkan tüyleri mutlaka spreyle yatıştırmaya çalışın.

DOLGUN DUDAKLAR

Temel prensip; parlayan renkler dudakları daha büyük gösterir. Dolgunluk hilesi için ise; rujun tonundaki dudak kalemiyle dudak konturunuzu ince bir çizgiyle belirginleştirin. Dudak köşelerini unutmayın. Buradan başlayarak boyayı dudak fırçası yardımıyla ortaya doğru sürmeye başlayın. Son olarak, rujun üstüne şeffaf parlatıcı sürün. Renkli parlatıcılar dudakları dolgun gösterir. Bunların içerdikleri maddeler de dudakların hafifçe şişmesine yol açar. Eğer kullandığınız rujun daha mat görünmesini istiyorsanız, o zaman rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızı bir mendile bastırın ve üstüne fırça yardımıyla biraz pudra sürün. Rengin dudak kenarlarına taşmaması için, konturu renkli olarak çekin ve içeri doğru bulaştırın. Hemen bunun üstüne ikinci bir kontur yapın ve ten renginde bir dudak kalemi çekin. Son olarak da rujunuzu sürün.

CEZBEDEN YANAKLAR


Yüzü şekillendirmek için allıklar gerçekten inanılmaz işe yarar. Eğer uzunlamasına bir yüzünüz varsa, o zaman allığı yatay olarak sürün. Eğer yüzünüzü belli belirsiz şekillendirmek istiyorsanız, size bej kahve tonlarındaki allıkları tavsiye ederiz. Bu yüz hatlarının daha yumuşak görünmesini sağlar. Kendinize özel allık çizginiz: Gülümseyin ve allığı elmacık kemiklerinizin üstüne sürün. Yüzünüzü yeniden rahat bıraktığınızda göreceksiniz ki renk muhteşem oturuyor! Daha sonra küçük kavisler yaparak rengi dağıtabilirsiniz. Rengi çok fazla mı kullandınız? Allığı silmeyin, aksine üstüne şeffaf pudra sürün, ta ki yakalamak istediğiniz tonu bulana kadar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>