>

KÜLTÜR-SANAT

Vampirseverlere!

Wesley Snipes, hit film serisinin üçüncü ve çarpıcı yapımı “Blade: Trinity”de ikonlaşmış vampir avcısı Blade rolüyle geri dönüyor.
 
   
 
 
     
Gözlerden uzak bir çölün derinliklerinde, vampir liderleri, ırklarının babası olan korkunç yaratık Dracula’yı tekrar canlandırmaktadırlar. Artık Drake (Dominic Purcell) olarak tanınan bu ürkütücü vampir gün ışığında da varolmasını sağlayan eşsiz güçlere sahiptir.

Blade için işleri daha da zorlaştıran şey, vampir liderliğinin, bir çamur atma kampanyası başlatarak, kendisini katil bir canavar olarak hedef göstermesi ve FBI’ı peşine takmasıdır. Blade ve akıl hocası Whistler’ın (Kris Kristofferson), FBI ajanı Cumberland (James Remar) ve adamlarıyla yaşadıkları çarpıcı karşılaşmadan sonra, Gündüz Yürüyen’in yardıma ihtiyacı olduğu kesinleşir. Blade istemeden de olsa, Whistler’ın güzel kızı Abigail (Jessica Biel) ve ukala Hannibal King’in (Ryan Reynolds) yönetimindeki vampir avcısı grubu Gece Avcıları’yla işbirliği yapar.

Grubun kör bilimcisi Sommerfield (Natasha Lyonne) vampir sorununa nihai bir çözüm ararken, Gece Avcıları da Dracula’nın ölümsüzler çetesine karşı bir dizi kanlı çatışmaya girmiştir. Vampirlerin başında güçlü dişi vampir Danica Talos (Parker Posey) ile acımasız yardımcıları Asher (Callum Keith Rennie) ve Grimwood (profesyonel Amerikan güreşçisi Triple H) bulunmaktadır. En sonunda, Blade kendini tüm zamanların en büyük vampiriyle karşı karşıya bulur. Hem kendi, hem de tüm insanlığın kaderi artık ona bağlıdır.

Popüler Marvel Çizgi Romanları kahramanına dayanan her üç “Blade” filminin de senaristi olan David S. Goyer, “Blade: Trinity”nin yönetmenliğini de gerçekleştirdi. Film Goyer’ı, yapımcılar Peter Frankfurt ve Lynn Harris’in yanı sıra, “Blade 2”nin görüntü yönetmeni Gabriel Beristain’la ASC/BSC (S.W.A.T.) da tekrar bir araya getiriyor.

Kamera arkası ekibinde, yapım tasarımcısı Chris Gorak (Sci-Fi Channel yapımı “Taken”), editörler Howard E. Smith ACE (“The Abyss”, “Near Dark”) ve Conrad Smart, kostüm tasarımcısı Laura Jean Shannon (“Requiem For A Dream”) bulunuyor.

New Line Cinema, (M.P.A.A. tarafından içerdiği “güçlü şiddet, dil ve hafif cinsellikten ötürü R olarak sınıflandırılan) “Blade: Trinity” Türkiye’de 24 Aralık 2004’te vizyona girecek.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>