>

KÜLTÜR-SANAT

Öğrenim kredisi borçlularına müjde

Onbinlerce üniversite öğrencisini ilgilendiren sorun çözülüyor...
 
   
 
 
     
HABERTURK.COM'un gündeme getirdiği ve onbinlerce üniversite öğrencisini ilgilendiren sorun çözülüyor...

Komisyonda, ''torba kanun'' olarak nitelendirilen Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve KHK'lere Eklenmesi ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısının görüşmelerine devam edildi. İşte öğrenim kredileri ile ilgili çalışmalar

220 BİN ÜNİVERSİTE MEZUNUNA İCRA TAKİBİ

Aylık taksitlerin aksatılmadan ödenmesi halinde başvuru ve taahhüt edilen ödeme süreleri için gecikme zammı uygulanmayacak. Aylık taksitlerin aksatılması halinde ise başvuru tarihinden itibaren gecikme zammı uygulanarak borcun tahsili yapılacak. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan aldıkları krediyi ödeyemeyenlerin 3 ay içerisinde başvurarak taahhütte bulunması halinde; borcunun tamamını 3 ay içinde ödeyenlerin gecikme zammının yüzde 75'i, 12 ay içinde aylık taksitler halinde ödeyenlerin gecikme zammının yüzde 50'si, 24 ay içinde aylık taksitler halinde ödeyenlerin gecikme zammının yüzde 25'i, 48 ayda ödeyenlerin gecikme zammının yüzde 10'u affedilecek.

Aylık taksitlerin aksatılmadan ödenmesi halinde başvuru ve taahhüt edilen ödeme süreleri için gecikme zammı uygulanmayacak. Aylık taksitlerin aksatılması halinde ise başvuru tarihinden itibaren gecikme zammı uygulanarak borcun tahsili yapılacak.

Kaymakamlara, vekalet ettiği ilçe kaymakamlığı için yapılan ödemeler hakkında borç çıkarılmayacak. Çıkarılmış borç tutarının tahsilinden vazgeçilerek, borç takibi işlemine son verilecek.

Kaynak: Haberturk.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>