>

GÜZELLİK

7 Adımda Uzun Görünme Rehberi!

En bilinen yöntem topuklu ayakkabı giymektir ancak...
 
   
 
 
     

En bilinen yöntem topuklu ayakkabı giymektir ancak platform ya da mantar topuklar yerine ince, kalem topukları tercih ederseniz, istediğiniz sonucu elde etmek sizin için kolaylaşacaktır. Eğer kilo fazlanız varsa sıkılaşmaya, forma girmeye bakın. Çünkü ince bir bedene sahip olmak, uzun görünmenizi sağlayacaktır. İnce beden, aynı boydaki iki kadından daha ince olanın daha uzun olduğu algısını oluşturur.

Saçlarınızın şekli, uzun görünmenizde önemli bir etkiye sahip. Saç boyunun çok büyük bir önemi olmamakla birlikte, katlı kesimler size doğal ve uzun bir görünüm kazandıracaktır. Kıyafet seçimlerinizde, vücut tipinize uygun tercihler yapmaya dikkat edin. Giydiğiniz elbiseler, en büyük dostunuz olabileceği gibi en büyük düşmanınız da olabilir.

Vücut tipine uygun seçimlerle birlikte, kullanılan renkler de dikkat edilmesi gereken bir nokta. Siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renkler yerine parlak renkleri tercih etmeniz veya yatay çizgiler yerine dikey çizgilere ağırlık vermeniz daha uzun görünmeniz de size çok büyük fayda sağlayacaktır. Uzun görünmek için en dikkat edilmesi gereken husus, dik durmaktır. Uzun boylu olsanız bile, eğik duruş sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir. Dik durmaya özen gösterin.

Vücudunuzun şeklini ön plana çıkarmak için, kesik çizgileri olan desenleri tercih edebilirsiniz. Giydiğiniz kalem etek formundaki kıyafetler ve elbiselerle, yürüyüşünüze de dikkat ederek daha uzun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>