>

GÜZELLİK

AVON’dan her yaşa, her tene özgü parfümler...

AVON, kişiliğimize ve ne istediğimize dair mesajlar veren parfümün gizemli dünyasını gözler önüne seriyor.
 
   
 
 
     
AVON, parfümlerini %50 indirimle satışa sunuyor. Kişiye yönelik geniş bir parfüm yelpazesine sahip olan AVON, kişiliğimize ve ne istediğimize dair mesajlar veren parfümün gizemli dünyasını gözler önüne seriyor. 23 Aralık 2004 tarihine kadar sürecek özel fiyatları sakın kaçırmayın!

Parfümler neden oluşuyor?
Parfümlerin ana maddesini, kökünden çiçeklerine kadar tüm bölümleriyle bitkiler oluşturuyor. Kadınlarda daha çok çiçek, taze ve hafif kokularıyla meyveler, kuvvetli esansların karışımından oluşan ağaç, misk ve meşe, sıcak ve etkileyici egzotik baharatlar kullanılırken, erkeklerde ise dinamik ve hafif kokularıyla adaçayı ve biberiye, taze kokularıyla portakal ve limon, sıcak ve keskin kokularıyla sandal ağacı, sedir ağacı ve egzotik baharatlar kullanılıyor.


Parfüm alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Koku duyunuz günün ilerleyen saatlerinde keskinleşeceğinden parfüm almak için akşamüstlerini tercih edin.
Parfümün kokusunu şişeden koklayarak karar vermeyin. Bileğinize sürün ve kokunun olgunlaşması için 5 dakika geçmesini bekleyin.
Parfümü satın almadan önce ise en az 10 dakika bekleyin. Bu süre içinde parfümün gerçek kokusu ve kimyası ortaya çıkacaktır.
Aynı anda en fazla 3 koku deneyin. Daha fazla denerseniz burnunuz farkı algılama kapasitesini kaybedecektir.

Kişiliğinize göre Parfüm
Parfümünüz kişiliğimize ve ne istediğimize ilişkin mesajlar verdiğinden farklı ana maddelerden yapılan parfümleri seçerken kişilik özelliklerinizi ve kokuyu algılayanda nasıl bir etki bırakmak istediğinizi göz ardı etmemelisiniz.

Çiçekler: Ferah, zarif, tatlı, feminen.
Chypre: Klasik, gizemli, mütevazi.
Ağaçlar: Sportif, dinamik, çekici.
Amber: Egzotik, sıcak, fethedici.
Deri: Baharatlı, sıcak.
Yasemin: Esprili, zeki, enerjik
Manolya: Şaşırtıcı
Misk: Güçlü

Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları
Parfümünüzün kalıcılığını artırmak istiyorsanız, parfümünüzü duş veya banyo sonrasında sürün ve banyo sırasında parfümünüzün yan ürünlerini kullanın.
Cilt tipi de parfümün kalıcılığıyla yakından ilgilidir. Yağlı ciltlerde parfümler daha kalıcı olduğundan kuru ciltlerin daha fazla parfüm sürmesi gerekir.
Sıcak günlerde daha hafif parfümler kullanın. Parfümün kokusu sıcak ve nemde daha kuvvetlendiğinden hafif kokuları yazın, daha baskın ve egzotik kokuları ise kışın tercih edin.

Parfümünüzü Nerelere Sürmelisiniz?
Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun sıcak ve nemli bölgeleri ( koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları), kanın fazla pompalandığı noktalar ( bilek içleri, şakaklar ve boyun) ve hareketli noktalar (dirsekler ve diz içleri) diğerlerine göre daha ayrıcalıklıdır.

Parfümünüzü Nasıl Saklamalısınız?
Parfümünüzü seçmenin dışında , onun kokusunun kalıcılığını sağlamak da önemlidir.
Aldığınız parfümleri açtıktan sonra iyi koşullarda saklarsanız, kokuları 6 ay ile 1 yıl arasında dayanır. Yüksek sıcaklık, nem ve doğrudan güneş ışığı parfümün bileşenlerinin kimyasal özelliklerinin dolayısıyla da parfümün kokusunun değişmesine neden olabilir. Bu yüzden parfüm şişesinin kapağı, kullandıktan sonra sıkı bir şekilde kapatılmalı ve parfümün gün ışığından korunması için tercihen kutusunda veya serin ve kapalı bir yerde örneğin çekmecede saklanmalıdır. Parfümlerin buzdolabında saklanması parfümün dengesini bozar ve kokusunda değişmelere neden olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>