>

GÜZELLİK

Botox Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstenmeyen kırışıklıklardan kurtulmada en etkili yöntem olan Botox gün geçtikçe sadece kadınlar için değil, erkekler için de başvurulacak ilk çare olmaya başladı.
 
   
 
 
     

Güzel görünmek isteyen bayanların yanı sıra Botox’un erkeklerin de tercih ettiği işlemlerin başında geldiğini belirten Estetik International Sağlık Grubu, diğer kullanım alanları hakkında detaylı bilgiler veriyor.

Bursa, Ankara ve İstanbul’da; bir dal merkezi ve beş ayrı poliklinik ile toplam altı noktada; Sunduğu modern tıp çözümleri, hizmet kalitesi ve güler yüzlü personeli ile dünya standartlarında hizmet veren Estetik International Sağlık Grubu, Botoxu masaya yatırıp hakkındaki her şeyi anlattı.

NERELERDE KULLANILIR?

Öncelikle Botoksu yüzdeki yani mimik giderici etkisi haricinde koltuk altı ve ayak terlemelerinde de çok kullanıyoruz diye başlangıç yapan Estetik International Sağlık Grubu’nun kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Genelde bundan muzdarip olan çok hasta var yani yaz - kış avuç içlerinin çok terlemesi, ayak tabanının çok terlemesi genelde çok rahatsız edici bir problem. Özellikle yaz aylarında. Bu bölgelere botoks enjeksiyonu yaparak buradaki küçük ter bezlerinin kasılması engelleniyor. Bu da geçici bir etki, 6 ay süren bir etki ve terleme en çok hangi bölgelerde görülüyorsa oraya nişasta testi yapılıyor. En çok terleyen bölgeler tespit ediliyor ve daha sonra buralara botoks uygulaması yapılıyor” dedi.

İSTENMEYEN KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULMADA EN ETKİLİ YÖNTEM;

Özellikle alında, burun sırtında, kaşlar arasında ve göz kenarlarında ortaya çıkan çizgilenmeler ön planda mimik kaslarının aşırı kullanımına bağlı olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu’nun kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Bu bölgelerde uygulanacak peeling ve doldurma yöntemleri asıl soruna çözüm getirmediklerinden ancak sınırlı etkinliğe sahiptirler. Bu bölgelerde, cildin kırışmasına sebep olan mimik kasları, Botox enjeksiyonu ile gevşetilmekte ve bu kasların üzerini örten cildin kırışıklıkları yok olmaktadır. Botox mimik kaslarına giden sinirleri bloke etmekte böylece tedavi edilen mimik kasları gevşemektedir” diye konuştu.

Tedavi edilmeyen ana mimik kasları normal işlevlerini sürdürdüklerinden yüz ifadesinde doğal olmayan herhangi bir durum meydana çıkmamaktadır diyen Estetik International Sağlık Grubu’nun kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Botox enjeksiyonu geri dönüşlü bir tedavi yöntemi olup etkisi 6 ay içinde kaybolmaktadır. İstenen etkinin devamı için ilacın ortalama 6 aylık periyodlarla tekrar uygulanması gerekir. Uygulama enjeksiyon şeklinde olup herhangi bir iz ya da kızarıklık yaratmaz. İlaç etkisini 2-3 gün içinde gösterir. Tedavi sonrası tek yapılması gereken 2-3 saat kadar mimik kaslarının çalıştırılması ve yatay pozisyondan sakınılmasıdır” dedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>