>

GÜZELLİK

Bu Yaz Bacaklarınız Rahat Etsin!

Sıcak yaz günlerine girmişken, kışın tüm yorgunluğunu bacaklarınızdan atın ve tazelenerek yeni bir döneme “merhaba” deyin.
 
   
 
 
     

Bacaklarınızdaki varislerin neden olduğu şişlik, ağrı ve genişlemiş damarlara çözüm bulmanın vakti geldi. Kısa sürede hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayan Radyofrekans Yöntemi ile varislerin tekrar etme olasılığı da azalıyor.

Varis kadınlar tarafından estetik bir problem olarak görülse de doğru zamanda tedavi edilmediğinde ciddi sağlık sorunlarına neden olan ve kişinin yaşam kalitesini düşüren bir hastalık olarak tanımlanıyor. Çoğunlukla ayakta çalışan kişilerin sorunu olarak görülen varis, uzun süre bilgisayar başında vakit geçirenler için de risk oluşturmaktadır. Varis oluşumu %80 oranında genetik faktörlere dayanmakta ve kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülmektedir. Kendisini bacaklarda kızarıklık, şişlik, ağırlık hissi ve ileri safhalarda ise ağrı ile hissettiren varis için en önemli belirti bacaklarda gözle görülen mor renkli genişlemiş damarlardır.

VARİSTEN KORUNMAK İÇİN...

Değişik kaynaklarda belirtilen varis önleyici kremlerin henüz bilimsel olarak herhangi bir yararı kanıtlanmamıştır. Bu nedenle kilo kontrolü, düzenli egzersiz, uzun süre sabit pozisyonda kalmama ve koruyucu varis çolabı kullanmak varisten korunmak için etkili yöntemler arasında yer alıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>