>

GÜZELLİK

Bu Yaz Tırnaklar Çiçek Açacak

Bahar çiçekleri açmaya başlamışken bakımlı ve güzel görünen eller için tırnak bakımı büyük önem taşıyor.
 
   
 
 
     

Başarılı tırnak sanatçısı ve protez tırnak eğitmeni Atiye Çolaklı, bu yazın oldukça popülerleşen tırnak tasarımlarına değinerek, 2022 İlkbahar/Yaz tırnak modası hakkında ipuçları verdi.

İlkbaharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte doğa yeniden canlanıyor. Bahar havası kişisel bakımın görünen tarafını da daha önemli hale getiriyor. 2022 İlkbahar-Yaz sezonu için özellikle nail artlar kadınların kişisel bakımda öncelikli tercihini oluşturuyor. Başarılı tırnak sanatçısı ve protez tırnak eğitmeni Atiye Çolaklı, ilkbahar ve yaz aylarında düzenli manikür ve pedikür yaptırmanın önemli olduğunun ve doğru yerde, kaliteli malzeme ile işlem yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

Rengarenk Tırnaklar ve Çiçek Desenleri Ön Planda

İlkbahar ve yaz sezonu boyunca daha çok neon renkler tercih edilirken, turuncu, yeşil, pembe, kırmızı, beyaz ve bu renk tonlarının revaçta olduğunu belirten Atiye Çolaklı, ‘’Tırnaklarda farklı renkleri buluşturan desenler ve göz alıcı nail artlar en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Gökkuşağı renklerinin her tonu kullanılırken neon renkler ve renkli frenchler en sevilen modeller arasında. Bu yıl özellikle çiçek desenleri, renkli papatyalar tercih edilecek. Daha dikkat çekici olmak isteyenler de tercihe bağlı olarak parıltılı taşlar ve geometrik desenlerin harmanlandığı modelleri kullanabilirler’’ ifadelerinde bulundu.

‘’Uzun Tırnaklar Tercih Ediliyor’’

Tırnak süsleme sanatında önceliğin bakımlı tırnaklar olması gerektiğini belirten Çolaklı, “Manikür ve tırnak uzunluğu müşterinin isteğine göre ve uzman yönlendirmesine göre değişebiliyor. Müşterilerimiz genel olarak medikal manikürü tercih etseler de tırnak boyutu kişiden kişiye fark gösteriyor. Uzmanlar olarak bizler de onlara bu konuda yol gösteriyoruz. Ama iddialı tırnaklarda genelde uzun tırnaklar tercih edilmektedir.’’ dedi.

Yazın El ve Tırnak Bakımına Dikkat!

Yazın ellerimizde havaların ısınması ile beraber kuruma ve çatlama yaşanmadığı için yoğun nemlendirme ihtiyacı duyulmayabildiğini belirten Atiye Çolaklı, ‘’ Tatil dönemi geldiği için el bakımlarımız daimi olmalıdır. Tuzlu su derimizi yıpratabilir ve tırnak etlerimiz sertleşebilir. Bu noktada düzenli manikür ve yazın konfor anlamında en çok tercih edilen (deniz, kum ve güneş yoğun olduğu için) kalıcı oje gibi bakımlar ihmal edilmemelidir.’’ ifadelerini kullandı.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>