>

GÜZELLİK

Burç Gruplarına Göre Cilt Maskesi

İşte tüm burçlara göre çok özel cilt maskeleri...
 
   
 
 
     

HAVA GRUBU - CİLDİNİZE NEFES ALDIRIN

Bu elementin kadınları çok yönlü olup, parlak ve pratik bir zekâya sahiptirler. Ne zaman ve nerede ne yapacakları hiç belli olmaz. Ayrıca çalışmayı da severler. Ne yazık ki, tüm bu koşuşturmaların arasında cilt bakımlarına yeterince özen gösteremezler. Stres, uykusuzluk ve birkaç dakikada geçiştirilen bakımlar, cildin yaşlanmasına ve nemsiz kalmasına yol açar. Cilt parlaklığını kaybeder ve oksijensiz kalır. Bu nedenle hava grubu kadınları, oksijen ve su bazlı pelingler yapabilir ve yine su bazlı maskeler kullanabilirler. Bu maskeler ve peelingler hücreleri yeniliyor, cildin oksijen ihtiyacını karşılıyor. Cildiniz canlı ve pembe bir görünüm kazanıyor.

SU GRUBU - DENİZDEN YARARLANIN

Bu grubun kadınları oldukça duygusaldır. Yemeğe ve içmeye çok düşkündürler. Sürekli hareket halinde olmalıdırlar. Tabii bu kadar hareketli bir kadının cildine gereken özeni gösterememesi çok doğal.

Su grubu kadınları, fırsat buldukça deniz yosunları içeren maskeler uygulamalı. Böylece nemsiz kalan cildin nem ihtiyacı karşılanır ve ölü hücreler yenilenir. Yosun ve deniz bitkileri içeren maskeler aynı zamanda cildin yağ oluşumunu da düzenler.

ATEŞ GRUBU - CİLDİNİZE ENERJİ KAZANDIRIN

Ateş grubu kadınları kendinden emin, yaratıcı, cömert ve çekicidirler. Hayatı dolu dolu yaşarlar. Yay kadınları dış görünüşlerine de az çok önem verirler. Bu nedenle güzelliklerine ve cilt bakımına büyük bir özen gösterirler.

Ateş grubu kadınları, çok enerjik olduklarından ve enerjilerini tamamen tükettiklerinden cilde enerji veren bakım ürünlerini tercih etmeliler. Özellikle bitki ya da meyve özlü maskelerini ellerinin altından eksik etmemeliler. Bu tür maskeler cildi ferahlatıyor ve diri bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca alerjik ciltleri de yatıştırıyor.

TOPRAK GRUBU - GÖZENEKLERİ ARINDIRIN

Toprak grubuna giren boğa, başak, oğlak burcu Kadınları, diğer gruptaki kadınlara oranla çok daha tutucudurlar. Mantıklı, disiplinli ve biraz da cimridirler. Yeniliklere kesinlikle kapalıdırlar. Duygularını dışa yansıtmadıkları için de her şeyi içlerine atarlar.

Toprak grubundaki kadınların cildinde genellikle sıkıntıdan ve stresten sivilce ya da akne çıkabilir. Bu nedenle yüzünüzdeki gözenekleri temizleyerek maskeler kullanmalılar. Kil, çamur ya da bitki içerikli arındırıcı maskeler sizin için çok ideal. Bu maskeler, cildi temizliyor; sivilce, akne ve siyah noktaları gideriyor. Ayrıca yağ oluşumunu dengeleyip, cildi oliga elementleri ve minerallerle besliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>