>

GÜZELLİK

Çanlar ayrılık için çalıyor.

Ve bir beraberliğin sonuna geldiniz... Ayrılmak istiyorsunuz, ama bunu o güne dek iyi-kötü pek çok şeyi paylaştığınız kişiye nasıl, ne zaman, nerede söyleyeceksiniz?
 
   
 
 
     
Son noktayı koymak için “uygun zaman” var mıdır, yoksa karar verir vermez, uygulamaya geçmeli misiniz? “Arkadaş kalacağız” sözleri vermek doğru mudur? Ayrılma kararı verdiyseniz, bu kararı karşınızdaki kişiye açıklamadan önce gözönünde bulundurmanız gereken noktalar: Saygı gösterin Ayrılmak, bırakan için de bırakılan taraf için olduğu kadar zordur. Karşınızdaki insanla ilk beraber olduğunuzda onda özel birşeyler gördüğünüzü asla aklınızdan çıkarmayın. Ne olmuş olursa olsun o hala aynı insan ve hala saygınızı hakediyor.

Tutamayacağınız sözler vermeyin

Eski sevgilinizin duygularını göz önünde bulundurun fakat bu sizin duygusal çöküşünüze neden olmasın. Temas halinde olacağınıza veya arkadaş kalacağınıza dair sözler vermeyin. Bu yanlış umutların doğmasına neden olur.

Aşamalı bir şekilde ayrılmayın

Bazı insanlar karşısındakini kaybetme korkusundan veya eski sevgililerinin sevgisini boşa harcama korkusundan aşamalı bir şekilde ayrılmayı tercih ederler. İlk önce biraz ara vermeye karar verilir, farklı insanlarla görüşmeye başlarlar ve daha sonra telefonlara bile cevap verilmez.

Konuyu dolandırmayın

Asıl meseleye odaklanın. Karşınızdakini suçlayarak veya onunla tartışarak, sonu geciktirmeyin.

Tatillerden kaçının

Tatillerde ve özel günlerde ayrılmaktan kaçının. Örneğin yılbaşında, sevgilinizin doğumgününde veya yıldönümünüzde ayrılmayın. Bu acımasızca olur ve gelecekteki yıllarda hatırlanacak kötü bir anı olursunuz.

Elinizi mümkün olduğunca çabuk tutun

‘Uygun zaman’ı beklemeyin. Karar verir vermez ayrılın. Ertelemek kaçınılmaz sondan kurtaramaz sizi, hatta daha da zorlaştırır.

Tanıklarınız olduğundan emin olun

Eğer bir rezalet çıkmasından korkuyorsanız, ayrılış konuşmanızı halka açık bir restoranda yapın. Fakat, ayrılmak üzere olduğunuz sevgilinizi, yanlış bir gösteri olayına sürüklemeyin. Sadece ilişkiniz hakkında konuşmak istediğinizi söyleyin.

Ayrılığınızı özel tutun

Ailenizi, arkadaşlarınızı veya iş arkadaşlarınızı, ayrılığınızın dışında tutun. Bu sadece sizin ikinizin arasında kalmalı. Diğer insanları karıştırmak utanmanıza ve işlerin karışmasına neden olacaktır.

Kilitlerinizi değiştirin

Eğer ona anahtarınızı verdiyseniz, ayrılırken geri alın. Ama kendinizi garantiye almak için kapınızın kilitlerini de değiştirmenizi öneririz.

Eşyalarınızı, evi terketmeden geri alın

Eğer sevgilinizin evinde özel eşyalarınız varsa, onları geri almak ayrıldıktan sonra daha zor olacaktır. Eğer sizin evinizde sevgilinizin eşyaları varsa onları bir kutuda toplayın ve götürülmek üzere bir kenara koyun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>