>

GÜZELLİK

Cilt Bakımında En Önemli Noktalar

Soğuk ve rüzgarlı hava, cildin daha fazla kurumasına neden oluyor.
 
   
 
 
     

Soğuk ve rüzgarlı hava, cildin daha fazla kurumasına neden oluyor. Vücut kuruluğu ise kaşıntıya neden olabiliyor. Uzmanlar, nemlendirici kullanmayı ve bol su içmeyi öneriyor...

Soğuk hava ve klima ile ısınan kapalı ortamlar cildin kurumasına neden oluyor. Vücut kuruluğu ise kaşıntıya neden olabiliyor. Uzmanlar bu yüzden cilt bakımına havaların ani değişiklik gösterdiği zamanlarda daha fazla dikkat edilmesini tavsiye ediyor. Ancak cilt bakımı yaparken abartıya kaçmamak gerekiyor.

GÜNEŞ KREMİ KULLANIN

Örneğin güneş koruyucu kremlerin yaz ve kış kullanılmasını tavsiye ediyorum. Çünkü ultraviyole ışınları derinin dışsal yaşlanmasına neden oluyor. Bu nedenle yaş kış devamlı olarak ultraviyole ışınların yarattığı hasardan korunmak için bu kremleri kullanmak gerekiyor.

HER YAŞTA SU İÇİN

Cildin nem ihtiyacı her yaşta önemli. Bu nedenle her gün en az 2,5- 3 litre su tüketimi sağlıklı bir cilt bakımında önemli rol üstleniyor.

PARFÜMLÜ ÜRÜNLER

Parfüm kokulu ürünler alerjiye neden olabiliyor.

Yüz ve vücut bakımında kullanılan parfüm içeren ürünler, banyo yağları, nemlendirici, şampuanlar ve diğer kozmetik ürünlerde kullanılan doğal yağlar, ürünlerin içeriğinde bulunan metaller, koruyucu olarak kullanılan lanolin, PABA ve türevleri, propilen glikol gibi maddeler alerjik kontakt dermatite neden olabilir. Bu yüzden doktora danışmadan cilt bakımı ürünleri kullanmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>