>

GÜZELLİK

Tonik Olmadan Cilt Temizliği Olmaz

Hangi tonik hangi cilde iyi gelir? İşte cevabı…
 
   
 
 
     

Toniği yalnızca makyaj temizliğinde değil, cildinizin rutin günlük temizliğinde, sabah akşam kullanmanızda fayda var.

Tonikler cilt bakımının önemli ürünlerindendir. Cildinizi ve makyajınızı temizlemek için kullandığınız malzemeleri durular. Temizliği tamamlar, gözenekleri sıkıştırır.

Tonikler ayrıca cildi diğer bakım ürünlerine hazırlıyor. Temizleme ürünleri ciltteki yağ ve suda eriyebilen maddeleri çözüyor. Ancak etkili arınma için bu yetmiyor. Kir ve ölü cilt hücreler gibi erimeyen partiküller tonikle silinerek uzaklaştırılıyor. Temizlik ürünlerinin artıkları da...

HANGİ TONİK HANGİ CİLDE İYİ GELİR?

Tonikler içeriklerine göre, rahatlatıcı, canlandırıcı, arındırıcı, antiseptik özellikler taşırlar. Alkol içeren ve içermeyen türleri vardır. Seçiminizi cilt tipinize göre yapmanız gerekir.

Hafif alkollü tonikler: Genç, yağlı ve akneli ciltlerde fazla sebumu temizlemeye, gözeneklerin tıkanmasını önlemeye yarar.

Alkolsüz tonikler: Yağlı olmayan cilt tipleri için uygun. Sebum sorunu olmadığından tonik sadece ölü hücreleri temizler. Kuruma ve pullanmanın önüne geçer.

TEMİZLİKTE SIRALAMA ÖNEMLİ

• Toniği mutlaka temizlik işleminden sonra kullanın.

• Nemli makyaj pamuğunu tonikle ıslatın. Yavaşça, hafif ovalayarak cildinizi silin. Eğer pamuk hala makyaj artıklarıyla kirleniyorsa, temizleme işlemi yetersiz demektir. İşlemi tekrarlayın.

• Sildikten sonra cildi suyla durulayabilirsiniz. Ya da tonik yüzünüzde kalabilir.

• Bakımınızı tamamlamak için nemlendiricinizi sürün. Ardından da diğer bakım kremlerinizi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>