>

GÜZELLİK

Deniz Tuzunun Faydaları

Nedir bu deniz tuzu? Faydaları nelerdir? İşte cevaplar...
 
   
 
 
     

Deniz tuzunun birçok faydası vardır;

• Uygulamadan sonra kan dolaşımını hızlandırır.

• İçerdiği kalsiyum klorit cildin su tutmasına imkân verir.

• İçerdiği sodyum ve sülfür doğal antiseptik olarak cildin iyileşmesine yardımcı olur.

• Ayrıca sodyum cilde yıpratıcı etkisi olabilecek suyu yumuşatır.

• Deniz tuzlarının doğal dengesi cildin nem dengesini ayarlar.

DENİZ TUZU PEELİNGİN YARARLARI

Yazın yıpranan ve kuruyan cildinizin sağlığına tekrar kavuşması için deniz tuzu peelinginin büyük yararları vardır. Magnezyum, potasyum, kalsiyum klorit ve demir bakımından çok zengin olan deniz tuzu ve aromatik bitki yağlarıyla zenginleştirilmiş peeling cildinizin pürüzsüz ve ipeksi yumuşaklığa sahip olmasına yardımcı olur.

Cildinizin mineral dengesini sağlamada destekleyici özelliktedir. Deniz tuzu peelingi, gözaltı ve ağız çevresindeki çizgileri, güneş ışınlarının zararlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu kırışıklıkları (sarkmış, şişkin derin kırışıklıklar dışında), yara ve sivilce izlerini, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının neden olduğu lekeleri tedavi edebilir.

Tedaviden yanıt alabilmek için 2-3 haftalık aralıklarla 6-8 seans, cildin kazandığı tazeliği korumasını sağlamak için ise ayda 1 uygulamanın tekrarlanması önerilir. Tedaviden sonra güneşten korunmalıdır. İlk 3 gün kozmetik ürün kullanmamaya, makyaj yapmamaya ve sıcak duş almamaya özen gösterilmelidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>