>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

İlk Buluşmada Nasılsın?

İlk buluşma heyecanlıdır, güzeldir ve kimi zaman da hayal kırıklığıdır. (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

İlk buluşma heyecanlıdır, güzeldir ve kimi zaman da hayal kırıklığıdır. Bazen de öyle karakterler karşımıza çıkar ki kesinlikle sinir bozucudur! Sinir bozucu tiplere yakından bakalım, kim bilir belki aralarında sen de kendini keşfedersin..:)

Hesabı ödemek için fazla güzelim. Evet, çok hoşsun ama tüm yemek esnasında sadece kendinden bahsetmen, aynadan, camdan, pencereden sürekli kendini kesmen, hesabı paylaşmayı teklif dahi etmemen hepimizi gıcık ediyor.

Herkes bana bayılır, çok popülerim. Kankaları ile olan kendi aramızda dediği espriler, muhabbetler... Hep onun istediği; şefi, garsonu, barmeni tanıdığı mekanlarda buluşmalar. Valesinden, kapısına kadar tüm mekanlarda herkesle tokalaşmalar. Biraz sakin.



Anketör. Nerede oturduğunuzdan, kiminle yaşadığınıza, ev kendinizin mi kira mı, kaç oda kaç salon, nerde çalışıyorsun, ne kadar kazanıyorsuna kadar milyonlarca soru ile insanı bunaltır. Evet, hepimiz pek çok şeyi merak ediyoruz ama tekrar görüşüp görüşmeyeceğimize emin olmadığımız birine tüm hayat hikayemizi anlatmak konusunda istekli değiliz. Kim ister ki?

Şöhret budalaları. Yüksek yerlerdeki tanıdıklarından bahsetmeye bayılırlar. Sosyetik ya da zengin birilerine kendilerini yakın göstermek için alakasız yerlerde alakasız anılar anlatırlar. Evet, evet anladık. Sen harikaymışsın be abi.

İçimizi sıkanlar, bir türlü akışına bırakamayanlar. En basit mevzuyu bile problem haline getirmeyi büyük bir ustalıkla becerirler. Nereye gidilecek, kaçta buluşulacak, ben mi seni alayım sen mi bana gelirsin, ne giyeceğiz, ne yenilecek, öylesi mi iyi yoksa böylesi mi... Yok istemeyiz üstü kalsın.



Pasif agresife rakip pasif depresifler. Oysa ki instagram profilin çiçekler, böcekler ve gök kuşağından ibaretti. Facebook’daki yorumlarında herkese gülücük saçıyordun. Hangi arada hayat küsmüş, işinden nefret eden, ailesi ile diyaloğu sıfır, yalnızları oynayan kadın/adam haline geldin? Hayırdır yani hiçbir şey anlamadık, çok fena oyuna getirdin.

www.mymacchiato.com

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>