>

KÜLTÜR-SANAT

İftarlık Gazoz’un Galası Yapıldı!

Merakla beklenen filme görkemli gala…
 
   
 
 
     

Yılın merakla beklenen filmi İftarlık Gazoz, sinema tarihimizde şimdiye kadar yapılmamış olanı yapıyor. Vizyondan iki gün önce, 27 Ocak Çarşamba günü, Antalya'nın da dahil olduğu toplam 32 ilde aynı anda, tek seanslık bir ilk gösterim gerçekleştirildi.Başrolünde Cem Yılmaz'ın oynadığı, Yüksel Aksu'nun son filmi İftarlık Gazoz, bu sayede Türkiye'nin dört bir tarafında, aynı anda, izleyicileri ile buluşuyor.

Başrollerini Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Okan Avcı’nın paylaştığı İftarlık Gazoz ilgi yoğundu.

Basının büyük ilgi gösterdiği galaya sinema ve sanat çevresinden birçok önemli isim katıldı.

CEM YILMAZ KEYİFLİ GÖRÜNDÜ!


Yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu’nun oturduğu İftarlık Gazoz’un galasında ünlü oyucu Cem Yılmaz eğlenceli tavırlarıyla dikkat çekti. Performansı izliyiciler tarafından çok başarılı bulundu.

29 Ocak Cuma günü sinemalarda izliyicisiyle buluşacak.

İFTARLIK GAZOZ’UN KONUSU

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır? Filmin yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu üstlendi. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>