>

GÜZELLİK

Doğru Ruj Kullanma Teknikleri

İşte ruj kullanırken işinize yarayacak çok özel rehber...
 
   
 
 
     

RUJU DÜZGÜN VE PÜRÜZSÜZ SÜRMENİN EN İYİ YOLU NEDİR?

Hafifçe gülümseyerek dudaklarınızı gerin ve asla büzmeyin.

SOLUK RENKLİ DUDAKLARIM İÇİN NASIL BİR RUJ KULLANMALIYIM?


Solgun ciltliler şeftali, pembe ve hatta soluk bejleri tercih ederken, koyu tenliler kahverengi içeren daha sıcak tonları tercih etmeli. Hepsi bir yana, soluk renkli dudaklarınızı dramatik, dumanlı gözlerle de dengeleyebilirsiniz.

SAÇ RENGİNİZE UYGUN RUJ RENGİNİ BULMANIN BİR KURALI VAR MI?

Soluk tenli kızıllar, bej ya da kayısı rengini tercih etmelidir. Kolay kolay bronzlaşamayan sarışınlar, mercan ya da pembe tonlarını seçmeliler. Kumral tenli esmerler, kırmızı renk tonlarına ihtiyaç duyarlar. Teni ve saçı koyu olanlar, altın tonlarda bir şey seçmeliler.

DUDAKLARIMIN DAHA DOLGUN GÖRÜNMESİNİ NASIL SAĞLARIM?

Dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudaklarınızın doğal çizgisinin yukarısından dudak kalemi çekmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bunun yerine mat renkli bir dudak boyası sürdükten sonra üst dudağınız boyunca uzanan kavis bölümüne ince bir fırçayla biraz aydınlatıcı sürün.

HANGİ RENK RUJLAR DUDAKLARIMI DAHA BÜYÜK GÖSTERİR?

Eğer dudaklarınız çok inceyse koyu renklerden ve meyve tonlarından uzak durun, daha güçlü kırmızı renkleri kullanın. Balsam ya da parlatıcının verdiği ışıltı dudaklarınızı daha dolgun gösterirken, yanardöner bir pudrayla üst dudağınızdaki yay boyunca yapacağınız küçük dokunuşlar da bu etkiyi güçlendirir.

BÜYÜK DUDAKLARIMIN KÜÇÜK GÖRÜNMESİNİ NASIL SAĞLARIM?

Çoğu kadın dudaklarını dolgunlaştırmak ister ama siz bunu azaltmak istiyorsanız, koyu renkli bir ruj kullanarak odak noktasını onlardan uzaklaştırın.

DUDAK PARLATICISI DUDAKLARIMIN DAHA DOLGUN GÖRÜNMESİNİ SAĞLAR MI?

Parlatıcı, ışığı yansıtarak dudakların daha dolgun görünmesini sağlar. Bu etkiyi daha da güçlendirmek için, parlatıcıyı tüm dudağınıza sürmektense her bir dudağın ortasına birer nokta şeklinde dokundurun. Böylece mükemmel dudak görüntüsüne kavuşun.

RUJ RENGİNİ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI NEDİR?

Yaşınız ilerledikçe yüzünüzde meydana gelen değişikliklere dikkat edin. Daha açık bir ruj, ince dudakları daha dolgun gösterebilir ve mavi taban renkli bir ruj kullanmak dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilir.

KIRMIZI DUDAKLARIN KÜSTAH BİR GÖRÜNTÜ VERMESİNİ NASIL ENGELLERİM?

Bir kat renksiz dudak nemlendiricisini parmağınızla rujun üzerine yedirerek kırmızınınetkisini hafifletin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>