>

GÜZELLİK

Erkekler büyük sever

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınların kendine olan güveni azaldı . Bu yüzden silikon taktırma işlemi giderek daha erken yaşlarda yapılıyor.
 
   
 
 
     
Büyük göğüsler artık hayatımızın bir parçası. Başımızı nereye çevirsek her yerde onlarla karşılaşıyoruz. Çünkü erkeklerin eşlerinden ya da sevgililerinden biraz daha iri göğüsler talep etmeye niyetleri yok. İşte bu nedenle kadınların göğüsleri de gittikçe büyüyor. Her geçen gün silikonlu göğüs sayısı artıyor. Artmakla kalmıyor, silikon taktırma yaşı giderek düşüyor. Oysa ilişkilerde mutluluk için yapay olmak gerekmiyor.

Büyük göğüs seksi midir?

Erkeklerin büyük göğüslü kadın takıntısı kadınların güven sorunu yaşamasına neden oluyor. Bu nedenle de silikon taktırma yaşı giderek düşüyor.

Büyük göğüsler artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Kafamızı nereye çevirsek onlarla karşılaşıyoruz. Kadınların göğüsleri gittikçe büyüyor. Aslında büyük göğüslere olan ilgi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Anatanrıça heykeli, büyük göğüslü, geniş kalçalı bir kadındır. O dönemlerde bolluk ve bereketi simgeleyen büyük göğüsler günümüzde tamamen cinsellikle ilgili. Yüzlerce yıl önce Amazon kadınları daha rahat savaşabilmek için göğüslerini yakarlarmış. Bugün kadınlar daha güzel kabul edildiği için göğüslerini büyütüyorlar. Göğüsler nasıl olduda bu kadar önemli birer obje haline geldiler.

Erkeklerin büyük göğüsleri çekici buldukları çeşitli deneylerle kanıtlanmış bir durum. Peki neden erkekler büyük göğüsleri çekici bulurlar? Bu soruya bir kaç farklı cevap vermek mümkün.

İlle de büyük olsun

Erkekler büyük olan her şeyle ilgilenirler. Fiziksel objelerin büyüklüğüne gösterdikleri ilgi dünya üzerinde çok garip nesnelerin üretilmesine neden olmuştur. Bunlara piramitlerden başlayarak örnek verecek olursak. Titanic bir gemi, gökdelenler ise bina olarak yeterince ve gereksiz oranda büyüktürler. Bu gibi büyük objelerin yaratılışında erkek mantalitesi her zaman ön planda yer almıştır. Bu tip fiziksel objelerin yanı sıra erkekler; uzun cinsel organlar, uzun süren sevişme süreleri ve bir oturuşta yenilen bol miktardaki yemekler ve tüketilen şişe şişe içkilerden bahsetmekten büyük zevk alırlar. "En"lerle başlayan şeylere sahip olma düşüncesi, erkek dünyasının yarışmacı ruhunun gerçek hayata yansımasıdır. Karşı cinsin göğüsleri de bu büyüklük takıntısından fazlasıyla etkilenir.

İlk önemli besin kaynağı

Bebekler için ana besin kaynağı anne sütüdür. Bebeklerin meme emmekten, annelerinin de onları beslemekten zevk aldıkları bilinmekte. Bu nedenle erkeklerin göğüslere olan ilgisinin emzirme sürecine dayandığına dair teoriler geliştirilmiş. Büyüdükçe erkekler için karşı cinsin en dikkat çekici bölgesinin göğüs olması çocuklukta zevk aldıkları bir eylemle göğüsler arasında kurdukları bağlantı olabilir. Bu konuda herhangi bir kanıt yok. Ancak büyük ve iri göğüslerin erkeklere emzirildikleri dönemde annelerinin süt dolu iri göğüslerini hatırlattığı iddia ediliyor. Bilinen bir gerçek vardır ki; emzirilmek insanların hayatları boyunca hatırlayacakları mutluluk dolu bir süreç. Böyle bir şeyin yetişkinlikte bilinçaltı seviyesinde hatırlanması mümkün olabilir.

Erkeklerin göğüsü

Büyük göğüslü kadınların daha seksi olduğu inanışının ne kadar yaygın olduğunu tahmin etmek zor değil. Her gün medya aracılığıyla izlediğimiz görüntülerde, büyük göğüslü kadınlar ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir çok reklamda büyük göğüslü kadınların seksi pozlar verdiklerine şahit oluyoruz. Durum böyle olunca insanların kafasında büyük göğüslü kadınların daha seksi olduğu gibi bir kalıp oluşuyor. Özellikle erkekler buna daha çok inanmakla birlikte kadınlarda aynı görüntülerden etkileniyorlar ve büyük göğüslere sahip olurlarsa daha seksi olacaklarını düşünüyorlar. Oysa göğüs ölçüsüyle kadınların daha seksi olmaları arasında kanıtlanmış en ufak bir bağlantı yoktur. Büyük göğüs konusunda erkeklerin takıntılı hale gelmeleri kadınları göğüsleri konusunda hassaslaştırmış durumda.

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen bir çok kadın güven sorunu yaşıyor. Kadınlar sadece yağ hücrelerinden oluşan bu iki nesne yüzünden mutsuz oluyorlar. Peki bu büyüme işlemi nereye kadar devam edecek? Silikon ameliyatlarının keşfiyle kadınlar büyük acılar karşılığında silikon taktırmaya ve onları kullanmaya başladılar. Her geçen gün silikonlu göğüs sayısı artıyor. Artmakla kalmıyor, silikon taktırma yaşı gün geçtikçe aşağılara iniyor. Bu konu tamamen kadınların kendilerine bakış açılarıyla ilgili. Erkeklerin daha iri göğüsler talep etmek konusunda duracakları yok. Ancak kadınların bu taleplere karşı duruşları çok önemli. Doğal olanın, gerçek olanın daha sağlıklı olduğunu, insanın mutlu olmak için yapmacık ve doğal olmayan şeylere yönelmemesi gerektiğini kabul etmek ve bununla savaşmak çok önemli. Herkes olduğu gibi güzeldir. Üzerinde oynanmış. Sonradan şekil verilmiş şeylerin insan hayatına katacağı tek şey yapaylıktır.

Mutlu olmak için sahte şeylere gerek yoktur, insan olduğu gibi güzeldir. Hem ne demişler, önemli olan büyüklüğü değil işlevi. Neden bu anlayış göğüsler içinde geçerli olmasın!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>