>

GÜZELLİK

Erkekler kadınlar kadar süslü

Türk erkeklerinin kişisel bakımlarına daha çok para harcadıklarını ve saç bakımına önem verdiklerini biliyor muydunuz?
 
   
 
 
     
Saç kozmetiği konusunda dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan bir firmanın Türkiye genel müdürü Hakan Koçoğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye'de profesyonel saç bakım ve kozmetik sektörünün yüzde 10 büyüdüğünü söyledi. Sektörün 80 milyon dolarlık hacme ulaştığını belirten Koçoğlu, ''Bu rakamın 10 yılda iki kat artarak 160 milyon dolara ulaşması bekleniyor'' dedi. Koçoğlu, sektördeki en dikkat çekici gelişmelerden birinin erkeklerin kişisel bakıma ayırdıkları bütçenin kadınlara yetişmesinin olduğunu ifade ederek, Türk erkeklerinin dünya ortalamasının üzerine çıkarak saç bakımlarına kadınlar kadar bütçe ayırdıklarını ifade etti.

Saç bakımında erkeklerin kadınlara yetiştiğini vurgulayan Koçoğlu, ''Bakım kategorisindeki bizim ürünlerin kullanımı Türkiye'de yüzde 50 kadın, yüzde 50 erkek olarak dağılım gösterdi. Bu rakamın dünyada yüzde 80 kadın, yüzde 20 erkek olması, Türkiye'deki erkeklerin kendilerine çok dikkat ettiğini ortaya koyuyor'' dedi.

Koçoğlu, kişisel bakımlarına daha fazla para harcamaya başlayan erkeklerin, en çok dökülme ve kepek önleyici, bakım yapan ürünler ile şekillendiricilere para harcadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Ayrıca, renklendirmenin doğal yolla yapılmasını tercih ediyorlar. Wella Profesyonel, System Profesyonel serisindeki Just Men ürünleriyle 3 yıldır erkek kategorisinin lideri. Son iki yılda elde edilen büyüme oranı yüzde 177'ye ulaştı. Bu seride yer alan ve 2 yıl önce piyasaya çıkartılan Pigment Mouse ürünündeki büyüme yüzde 200'e ulaştı.

Erkeklere yönelik saç boyası olan ve beyazlayan saçları zaman içinde doğal rengine kavuşturan Pigment Mouse ise satış rekoru kırdı. Üstün özelliklerinden dolayı talebi karşılamakta da güçlük çekiyoruz.''

Koçoğlu, geçen yıl Türkiye'deki satışlarını yüzde 35 oranında artırdıklarını da sözlerine ekledi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>