>

KÜLTÜR-SANAT

Dilin ve Aşkın Gücü: Postacının Aşkı

İguana ile eleştirmenlerin övgülerine ve pek çok ödüle layık görülen Denis Thériault’un ödüllü ikinci romanı Postacının Aşkı Türkçe olarak raflardaki yerini aldı!
 
   
 
 
     

2006 yılında Japonya-Kanada Edebiyat Ödülü’ne değer görülen Postacının Aşkı ile Denis Thériault bir kez daha ne kadar muhteşem bir hikâye anlatıcısı olduğunu ispatlıyor. Ve titiz anlatımı ile dilin ve aşkın gücünü obsesif bir postacının hikayesi ile okuyucuya sunuyor.

Bilodo, Montreal’deki dairesini süs balığı Bill’le paylaşan, kendini işine adamış bir postacıdır. Ama bu örnek elemanın kötü bir alışkanlığı vardır: Dağıtmadan önce başkalarının şahsi yazışmalarını açıp okumak. Bunun sonu iyi olmaz elbette. Sevgili Bilodo bir de bakar ki tuhaf bir entelektüelin mektup arkadaşı olan Guadeloupe’lu Ségolène’e âşık olmuş.Ségolène’in mektupları her zaman tek bir şiirden, bir haikudan ibarettir. Bilodo klasik Japon şiirinin bu özel biçimini araştırmaya başladığında trajik bir kaza yaşanır ve postacının alıştığı düzeni bir anda bozulur. Bilodo kendini ruhsal hayatını altüst edecek bir girdabın ortasında bulur.

Büyüleyici bir psikolojik çalışma olan Postacının Aşkı Altın Kitaplar etiketiyle tüm kitapçılarda!

facebook.com/altinkitaplar
twitter.com/altinkitaplar

http://www.altinkitaplar.com.tr/postacinin-aski/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>