>

GÜZELLİK

Evde Hazırlanabilir Yüz Maskeleri

İşte birbirinden faydalı yüz maskeleri...
 
   
 
 
     

Yüz maskesinin kullanılmasındaki amaç, cildi beslemek, beyazlatmak ve canlandırmaktır. Bunun için, nasıl bir cilde sahip olduğunuzu ve ne çeşit bir maskenin size faydalı olabileceğini tayin etmeniz gereklidir.

FAYDALI YÜZ MASKELERİ


YUMURTA MASKESİ:

Yumurta maskesi birçok cilt tiplerine uyar. Cildin yağlı veya kuru oluşuna göre ya salatalık, yağ eklenirse iki kat etkili olur. Kuru ciltler için, yumurta sarısı bir parça badem yağı ve meyve veya sebze suyuyla karıştırılır. Yağlı ciltler için ise, bunun tam karşıtı yapılmalı, yani yumurta sarısına bir kaç damla limon, portakal veya salatalık suyu eklenmelidir.

KETEN UNU MASKESİ:


İkili kapta biraz keten ununu biraz suyla karıştırın. Mümkün olduğu kadar sıcak tatbik edin. İçine biraz karbonat atıl­mış suyla çıkarabilirsiniz bu maskeyi.

BAL MASKESİ:

Bu yumuşatıcı maske kadar olmasa bile cildi yumuşatan bir maskedir. Cildi temizlemek ve kırışıkları gidermek gibi bir avantajı vardır. Yüzünüze bir parça bal sürün, isterseniz bir kaç damla limon suyu da damlatın, maske yüzünüzde 15-20 dakika kaldıktan sonra yumuşatıcı bir cilt toniğine veya karbonatlı suya batırılmış bir pamukla çıkarın.

ÇAVDAR UNU MASKESİ:

2 Çorba kaşığı çavdar ununa damla damla keten tohumu dökün ve karıştırarak bir lapa haline gelmesini sağlayın. Maske yüzde en az yarım saat kalmalı. Karbonatlı suyla çıkartılıp, temizlenir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>