>

GÜZELLİK

Göz Hileleri

Göz şeklinize göre makyajınızı yapın... İşte püf noktaları...
 
   
 
 
     

YUKARI DOĞRU BAKAN GÖZLER:

Gözler küçük ise, doğal göz çizgisinin dışından çizgi gerekir. Böylece dış açı büyütülür.

AŞAĞI BAKAN GÖZLER:

Gözün alt kısmından düz bir çizgi çizilir. Gölge ve çizgiler hep yukarı doğru yapılır. Dış uç, alt kirpiklere maskara sürülmez.

KÜÇÜK GÖZLER:

Küçük gözleri büyütmek için alt kirpik çizgisini, doğal çizginin altından çizmeli ve arada kalan bölge açık bir renk ile örtülmelidir. Kirpiklerin iç kısmına açık renk çizgi çizilmelidir.

Üst kirpik ve alt kirpik çizgileri, gözün dış ucunda birleştirilmemelidir. Gölgeler, farlar açık renk olmalıdır. Bakışı büyütmek için özellikle alt kirpiklerde, çok yoğun maskara olmalıdır.

YUVARLAK GÖZLER:

Yuvarlak gözleri enlere doğru uzatmak gerekir. Çizgiler ve gölgeler, gözün dış ucundan itibaren yanlara doğru çizilmelidir. Bu yüzden maskarayı özellikle dış uçlara ve üst kirpiklere sürün.

PATLAK GÖZLER:

Patlak gözler iki şekilde düzeltilebilir: Çıkık olan bölgelere koyu renkler sürülür, böylece derinlik verilir ya da gözler enlemesine büyütülür, dış doğal çizgiler birleştirilmeden geçilir.

UFAK YARDIMCILAR

TEN İÇİN:

Eğer yanaklarınıza sadece taze pembe parlaklık kazandırmak istiyorsanız, yuvarlak uçlu fırçalar idealdir. Yüz hatlarınızı daha çok belirginleştirmek için yamuk uçlu fırçaları tavsiye ederiz. Pudra fırçaları daha kalın kıllı olurlar. Bu sayede yüzünüzde daha büyük bir bölümü rahatlıkla pudralayabilirsiniz.

GÖZLER İÇİN:

Farınızı en iyi şekilde sürebilmek için düz ve kısa kıllı fırçaya ihtiyacınız olur. Böylece gölgelendirmeler yumuşak ve geçişler daha akıcı olur.

KİRPİKLER VE KAŞLAR İÇİN:

Kombine parçalar burada çok pratik olur, bir ucundaki fırça yardımıyla yapışan kirpikleri düzeltebilir, diğer tarafıyla da düzgün durmayan kaşlarınızı fırçalayabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>