>

GÜZELLİK

Günlük Cilt Bakımı

İşte size günlük cilt bakımı hakkında önemli bilgiler...
 
   
 
 
     

Günlük cilt bakımı kadın güzellik yaşamının vazgeçilmezleri arasındadır. Tıpkı evimizin temizliği gibi hatta daha önemli, yemek yapmak, su içmek gibi mühim olan cilt bakımı da bilinçli ya da bilniçsiz her gün yapılan bir uygulamadır.

İŞTE SİZE GÜNLÜK CİLT BAKIMI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER...

YÜZ TEMİZLİĞİ NEDEN GEREKLİ?

SABAHLARI

Yüz temizliği gün boyu ihtiyaç duyacağınız bakım kremine arınmış, duru bir cilt ile hoş geldin demek için gerekli. Unutmayın ki cildiniz ne kadar ter, toksin gibi atılım maddelerinden arınmış ise uygulayacağınız kremden o kadar çok fayda sağlarsınız.

AKŞAMLARI

Gün boyu maruz kaldığınız toz, kir, sebum fazlalığı ve makyaj cildinizin yüzeyinde birikti. Şimdi cildinizin nefes alma zamanı geldi. Günün yorgunluğunu üzerinden atıp yine taptaze, duru ve arınmış olmak istiyor.

NE YAPMALI?

Suyun ferahlığını seviyorsanız cildinize uygun bir jel veya köpük ile, süt ile silerek yüzeydeki birikimlerden kurtulabilirsiniz. Ardından ölü hücrelerden arınmak için bir tonik yardımı almalı ve cildinizi krem yardımıyla nemlendirmelisiniz. Jelleri ve köpükleri mümkün olduğu kadar yumuşak bir fırça ile dairesel hareketlerle uygulayın. Kan dolaşımı hızlanır, etkinlik artar.

NEMLENDİRME NEDEN GEREKLİ?

Cildiniz için çok gereklidir. Cildinizde olması gereken nem oranı yüzde 15’in altına düştüğünde cildiniz pürüzlü bir görünüm alır. Nemsiz bir cilt çok kolay yıpranır, güçsüzleşir, daha çabuk yaşlanır. Cilt durumunuza uygun olan nemlendiriciyi hassasiyetle seçin. Gece bakımını ihmal etmeyin.

Nemlendiriciyi temizlenmiş cildinize yüzünüzün orta hattından dışarıya doğru yayarak uygulayın bu durumda kan akışı yönüyle uyum saplanır…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>