>

GÜZELLİK

Güzel gözler yaratmak

İnsanları en çok etkileyen yönlerimizden biri gözlerimiz ve bakışlarımızdır. Eyeliner ve rimelle güzel gözler yaratabilmek için bu noktalara dikkat!...
 
   
 
 
     
Eyeliner

Iyi uygulanmış bir eyeliner gözleri büyüterek, çok dikkat çekici hale getirebilir. Ancak dikkat! Çok fazla ya da kötü uygulanan eyeliner da sizi bir panda görünümüne sokabilir! Göz kalemleri kullanması en kolay üründür. Kusursuz bir uygulama için kaleminizin ucunu daima iyi açın. Sıvı eyeliner ise biraz daha maharet ister. Eyeliner kirpiklere yakin uygulanmalıdır ve uygulama için elinizin titrememesi gerekir. Başarılı bir sonuç için, en rahat sürdüğünüz eyeliner'i seçin ve unutmayın, ne kadar sık kullanırsanız o kadar beceri kazanırsınız.

Öneriler:

Titreyen ellerinizden yana bir sorununuz var ise, eyeliner'ı kirpik çizgisi boyunca küçük noktalar halinde uygulayın ve noktaları kademe kademe kuru bir fırça ile birlestirin.
Eger masanın üstüne bir ayna koyabiliyor ve tam aynaya bakabiliyorsanız eyeliner’ı uygulamak daha kolaydır, böylece dirseüinizi masaya dayayarak el titremesini durdurabilirsiniz. Şunu unutmayın, kirpiklerin içine süreceğiniz eyeliner gözlerinizi daha küçük gösterir, kirpiklerin disi boyunca yumusak bir çizgi çekilmesi çekici geniş gözlü bir görünüm verir.

Hoş bir doku için eyeliner hemen hemen kuru oldugunda temiz bir fırça ile yayabilirsiniz. Göz kaleminizin ucunu daha kolay açabilmek için, açmadan önce sertleşmesi için kaleminizi buzdolabına koyun.

Rimel

Yüzünüzde baska hiçbir makyaj olmasa dahi, rimel tek basina büyük bir fark yaratabilir. Eğer gözünüzde makyaj varsa, rimel kullanmak şarttir.

Öneriler:

Rimelin fırçasını pompalama şeklinde sürekli tüpe sokup çıkarmaya kalkısmayın, çünkü bu içeri hava sokar ve rimeli kurutur. Rimeli alt kirpiklere uygulamak için, fırçayı dikey vaziyette tutun ve daha fazla kontrol için bir yandan diğer yana sürün.

Kullandığınız pudra ya da göz farı topak topak bir görünüm alabileceğinden, rimeli uygulamadan önce kirpikleri fırçalamaya özen gösterin. Sarisinlar kahverengi, daha koyu tipler ise siyah rimelle en iyi görünümlerine kavuşurlar.
Kirpikleriniz gerçekten çok kalın değilse, iyi bir vurgu sağlamak için iki kat rimele ihtiyacınız olacaktır. İlk katı üst kirpiklerin üstüne ve altına uygulayın. Kurumaya bırakın, kirpikleri ayırmak için tarayın ya da fırçalayın ve ikinci bir kat uygulayın. Alt kirpikleri unutmadan, cilde bulastırmamaya özen göstererek bunlara da bir kat uygulayın (kirpiklerin altına koyduğunuz bir kağıt mendil işe yarar).

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>