>

SAĞLIKLI YAŞAM

Güneşi Filtreden Geçirin!

Tatile çıkmadan önce çantanızda uygun koruyucunun bulunduğundan emin olmalısınız. Ancak güvenli bir koruyucuyla cildimizi güneşin zararlı etkilerinden korunabilir...
 
   
 
 
     
GÜNEŞ IŞINLARI ZARARSIZ HALE GETİRİLEBİLİR Mİ?

Güneşten korunmak gerektiğini her geçen gün daha sık duyuyorsunuz, fakat ışınlarının zararlı etkilerine inanmakta zorlanıyorsunuz. Keyifle güneşleniyorsunuz ve cildinizde kısa bir sürede güzel bir bronzluğa dönüşen kızarıklıktan başka zararlı bir etkisini görmüyorsunuz. Cildinizin güzel kehribar rengi bronzluğundan vazgeçmek istemiyorsunuz. Fakat bronzlaşmanın ilerki yıllarda erken cilt yaşlanmasına ve hatta deri kanserine yol açabileceği gerçeğini hep gözardı ediyorsunuz.

Cilde en büyük zararı UVA ve UVB ışınları verir. UVA derinin derinliklerine işler, doğal dayanıklılığını zayıflatır, yaşlanma sürecini hızlandırır ve sık sık alerjiye veya döküntülere sebep olur, uzun dönemde de deri kanserini tetikler. UVB ışınları ise yalnızca derinin yüzeyine etki eder fakat yanıkların temel nedenini oluşturur. Mor ötesi (UV) ışınların olumsuz etkileri güneşlenmenin hemen ardından görülmeyebilir. Bu etkiler birkaç sene sonra bile ortaya kırışılıklıklar, lekeler veya deri kanseri olarak çıkabilirler.

Yapılan araştırmalar tüm yıl boyunca maruz kalınan güneş ışınlarının cilt yaşlanmasının %80’inden sorumlu olduğunu gösteriyor. Cilt yaşlanmasını engellemenin en etkin yolu ise güneşten korunmak. Hem de sadece yazın değil, tüm yıl boyunca. Eğer tüm bu zararlarına rağmen güneşten vazgeçmek istemeye niyetiniz yoksa ihtiyaçlarınıza cevap veren iyi koruyucu ürünler edinin. Anthelios La Roche-Posay ürün serisi güneşin zararlı etkilerine karşı tam ve etkili koruma sağlar.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>