>

GÜZELLİK

Güzellik İçin İyi Beslenme Şart

Kozmetik ürünlere para vermek yerine güzelliğinizi doğal yollardan korumanız mümkün...
 
   
 
 
     

YUMUŞAK CİLT:

Kuru bir cilde sahipseniz bol bol avokado yemelisiniz. E vitamini deposu olan bu meyve, hücrelerin formda olmalarını sağlar. Dolayısıyla sizi sağlıklı ve esnek bir cilde kavuşturur. Kırışıklığa karşı savaşmak için de yaban mersini yemelisiniz. Bu meyve yaşlılığı doğal yoldan yavaşlatıyor.

PARLAK BAKIŞLAR:

Atıştırmalık olarak veya yemek aralarında böğürtlen yiyerek kanlanmış gözlere veda edebilirsiniz.

GÜÇLÜ TIRNAKLAR:

Tırnaklarınızda çizgiler oluşuyorsa tatlı patates yiyin. Betakaroten açısından çok zengin olan bu sebze sayesinde tırnakların deformasyona uğrayan hücreleri tamir oluyor, tırnaklar sağlığına kavuşuyor.

TORBASIZ GÖZALTI:

Gözaltlarınızda koyu renkli torbaları yok etmenin çaresi muz yemek. Tryptophan adlı amino asitlerden bol miktarda içeren muz, doğal yatıştırıcı görevi görerek geceleri rahat uyumanızı sağlar.

DOĞAL SAÇ RENGİ:

Ak düşen saçlarla ay çekirdeği ile savaşabilirsiniz. Ay çekirdeği yoğun olarak bakır içeriyor ve bu mineral, saçlardaki melanin adlı pigmenti artırıyor.

PARLAK SAÇLAR:

Yağlı bir saç yapısına sahipseniz yoğurt yemeyi deneyin. B vitaminleri, özellikle de B12 açısından çok yoğun olan yoğurt, saçtaki yağ üretimini azaltıyor. Sade yoğurt yemeyi sevmiyorsanız, biraz bal karıştırmayı deneyebilirsiniz. Her gün yulaf yiyerek saçlarınızın ipeksi yumuşaklıkta olmasını sağlarsınız. Yulafı sade olarak yemek zor olduğundan, meyvelerin üzerine serperek ya da yoğurt ile yiyebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>