>

GÜZELLİK

Her Kadının Denemesi Gereken Makyajlar

Yakışıp yakışmaması bir yana her kadın bu trendleri hayatında bir kez denemeli.
 
   
 
 
     

Doğru olan; o senenin modası ne olursa olsun kendinize en çok uyan ve yakışanmakyajı yapmak. Ancak modası geçmeyen klasikleşmiş makyaj trendleri de var ve yakışıp yakışmaması bir yana her kadın bu trendleri hayatında bir kez denemeli.

KIRMZI DUDAKLAR


Kırmızı ruj modası her daim yerini koruyor ve sezon trendleri ne olursa olsun uygulanabiliyor. Özellikle şık davetlerin vazgeçilmezi olan kırmızı ruj kadınları daha iddialı ve baştan çıkarıcı yapıyor. İddialı olduğu kadar da riskli olan kırmızı ruju sürerken dikkat edilmesi gerekenler ise tonu sürülüşü ve neyle tamamlandığı oluyor.

SÜRMELİ GÖZLER

Eyeliner sürmek çok eski dönemlere dayanıyor. Geçen zaman bu göz makyajından hiçbir şey götürmüyor. Özellikle gözleri büyütme gibi bir avantajı olan eyelinerlar günümüzde hâlâ en çok uygulanan makyaj şekli. Sadelik ve şıklığı beraberinde getiren siyah eyelinerı düzgün sürebilmek ve orantılı bir şekilde kuyruk çıkarmak ise en çok tercih edilen sürüş şekli.

UPUZUN KİRPİKLER


Eski filmlerin günümüze kadar taşıdığı takma kirpikler kadınların bakışlarını değiştirmeye yetiyor. Günümüzde takma kirpikler abartılı bulunsa da neredeyse takma kirpik görünümü yaratan maskaralar çok fazla kullanılıyor. Özellikle uzatıcı ve çoğaltıcı etkisi bulunan maskaralar gözlerde takma kirpik etkisi yaratıyor.

DUMANLI GÖZLER

Gri ve siyahın birbirine karıştığı dumanlı makyaj olarak bilinen makyaj günümüzde öne çıkan ve eskimeyecek trendlerinden. Grinin açıklı koyulu tonlarının harmanlandığı ve siyahla tamamlandığı bu makyaj renkli ya da kahverengi her göze yakışıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>